W dniu 02.07.2012 roku około godziny 16.50 w Mławie na ulicy Szpitalnej doszło do kolizji samochodu osobowego marki Opel Astra oraz motocykla Junak. Dwie osoby poszkodowane w wypadku Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala.

Działania dwóch zastępów z JRG Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Akcja trwała 1 godzinę.

W dniu 03.07.2012 roku około godziny 01.20 w miejscowości Unierzyż gm. Strzegowo w wyniku najechania na wysepkę drogową doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym marki Volvo. Ze zbiornika na jezdnię wyciekło ok. 300 litrów oleju napędowego. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Strzegowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu wypływu oleju ze zbiornika oraz zebraniu z jezdni rozlanego oleju przy pomocy sorbentu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Akcja trwała 3 godziny.

W dniu 03.07.2012 roku około godziny 08.37 w miejscowości Wyszyny Kościelne gm. Stupsk kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto  zjechał z drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Dwóm osobom poszkodowanym strażacy udzielili pomocy medycznej, założyli kołnierze ortopedyczne, opatrzyli rany oraz przygotowali do transportu do szpitala. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Pogotowia Ratunkowego poszkodowanych przekazano zespołowi karetki. Jednocześnie w trakcie udzielania pomocy osobom poszkodowanym strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zakręcili dopływ gazu w pojeździe. Na miejscu wypadku działały dwa zastępy             z JRG Mława. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Akcja trwała 53 minuty.

W dniu 05.07.2012 roku około godziny 16.39 w miejscowości Nowe Łączyno gmina Dzierzgowo kierujący samochodem osobowym marki Daewoo Matiz zjechał z drogi do rowu. W wypadku poszkodowany został kierowca samochodu. Z uwagi na obrażenia jakie odniósł na miejsce zdarzenia zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy z JRG Mława oraz OSP Dzierzgowo przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR na pobliskiej łące oraz zabezpieczali lądowanie śmigłowca, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Akcja trwała 1 godzinę 55 minut.

W dniu 06.07.2012 roku około godziny 17.40 w miejscowościach Grądek gmina Szreńsk, Niegocin i Rumoka gmina Lipowiec Kościelny po przejściu burzy strażacy z jednostek OSP Szreńsk i Lipowiec usuwali przy pomocy pił spalinowych do cięcia drewna powalone na drogi drzewa.

W dniu 07.07.2012 roku około godziny 03.55 w miejscowości Wojnówka gmina Wiśniewo kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem, który dachował a następnie wpadł w siatkę ogrodzenia prywatnej posesji. Poszkodowanego w wypadku kierowcę Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. Działania dwóch zastępów z JRG Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła oraz odłączeniu akumulatora. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Czas trwania akcji 27 minut.

W dniu 08.07.2012 roku około godziny 03.52 w miejscowości Przychód gmina Szreńsk prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w lodówce doszło do pożaru pomieszczenia kuchni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania gaśnicze prowadziły zastępy z JRG Mława, OSP Szreńsk i OSP Rochnia. Spaleniu uległa lodówka oraz całe wyposażenie kuchni. Straty wstępnie oszacowano na ok. 5 tyś.zł. Czas trwania akcji 1 godzina 53 minuty.

W nocy z 07 na 08 lipca 2012 roku po przejściu nawałnicy z silnym wiatrem głównie przez teren gminy Wieczfnia strażacy z JRG Mława oraz jednostek OSP Dzierzgowo, Szydłowo, Wieczfnia, Grzybowo usuwali z dróg kilkanaście powalonych drzew i połamanych konarów. W miejscowości Grzebsk oraz Łęg wichura zerwała dachy z dwóch budynków mieszkalnych. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu plandekami uszkodzonych budynków przed deszczem. Straty powstałe w budynkach oszacowano wstępnie na kwotę ok. 90 tyś.zł.

W okresie od 02.07.2012 roku do 08.07.2012 roku na terenie powiatu mławskiego strażacy z JRG Mława oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali 47 razy przy likwidacji zagrożenia stwarzanego przez owady błonkoskrzydłe (pszczoły, osy, szerszenie). W działaniach tych uczestniczyło 48 zastępów straży pożarnej łącznie 185 ratowników.

Informację sporządził : st. kpt. Tomasz Podgórski

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy