Nowe Inwestycje pochłoną w najbliższym czasie 151 mln zł, jednak zdaniem prezesa WIPASZ-u Józefa Wiśniewskiego, w Mławie warto inwestować. Nowe, światowe technologie sprawią, że zlokalizowana w dzielnicy przemysłowej Mławy firma stanie się jedną z najbardziej znaczących w Polsce, a nawet poza granicami kraju.

W poniedziałek 6 lutego br. na zaproszenie prezesa WIPASZ-u Józefa Wiśniewskiego siedzibę firmy przy ulicy Instalatorów odwiedzili mławscy samorządowcy. W gronie zwiedzających byli Burmistrz Miasta Mława – Sławomir Kowalewski, jego zastępca – Janina Budzichowska, Przewodniczący Rady Miasta – Krzysztof Wasiłowski z szeroką reprezentacją radnych, a także naczelnicy ratuszowych wydziałów.
Pan Prezes przedstawił dane dotyczące firmy oraz perspektywy jej rozwoju. W związku z naborem unijnym oraz szansą zakładu na pozyskanie dofinansowania, w WIPASZ-u zapadła decyzja o wybudowaniu nowoczesnego zakładu uboju drobiu o wydajności 13.500 sztuk. Projekt wiąże się ze wzrostem mocy produkcyjnej, ale stanowi także duże obciążenie dla firmy.
W ciągu najbliższych dwóch lat planowana jest spektakularna przebudowa zakładu, zwiększenie produkcji i zatrudnienia. Na pracę w mławskim zakładzie WIPASZ będzie mogło liczyć około 850 osób (obecnie zatrudnionych jest tam 321 osób, o 115 więcej niż na starcie). Kadrę zakładu stanowią głównie ludzi młodzi.
Ważne jest dla inwestora podejście władz samorządowych, które mogę pomóc, ale mogą też przeszkadzać w realizacji przedsięwzięcia. Nasza inwestycja powstaje dzięki przychylności pana Burmistrza i pani Burmistrz, którzy nas nieustannie zachęcają. Moim zdaniem przychylność jest sprawą kluczową – podkreślił Józef Wiśniewski.
Pan prezes oprowadził gości po terenie zakładu. Pokazał oczyszczalnię ścieków, która zostanie uruchomiona w kwietniu br., miejsca gdzie powstają nowe hale, magazyny, maszynownie.
Zwrócił uwagę na potrzebę poprawy infrastruktury drogowej w dzielnicy przemysłowej. Modernizacja zakładu i zwielokrotnieniu załogi wiąże się bowiem bezpośrednio ze wzmożonym ruchem w okolicach zakładu.

Źródło:http://mlawa.pl/index-2-2197.html.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy