18.11.2011 r., ok. godz. 20:05, droga relacji Wiśniewo- Podkrajewo. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Ford Transit, 54- letni mieszkaniec  pow. sierpeckiego, na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu  a następnie do rowu.

 W wyniku tego zdarzenia ranni zostali dwaj pasażerowie forda.  Jednemu z nich została udzielona pomoc medyczna i wrócił do domu, drugi ciężej ranny pasażer,   został przewieziony do szpitala w Mławie.

Policja ostrzega – oblodzona jezdnia bywa prawdziwą pułapką dla kierowców. Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego, może zakończyć się tragedią.  Mgła, opady deszczu i spadająca poniżej zera temperatura prowadzi do powstawania groźnej gołoledzi.  A to dopiero początek trudnych warunków drogowych, jakie czekają kierowców przez najbliższe miesiące. Czas zatem najwyższy  przestawić się na zimowe warunki jazdy i zachować szczególną ostrożność.

Źródło: mł. asp. Anna Gorczewska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy