Znowu niepochlebny reportaż (Magazyn Ekspresu Reporterów) wczoraj wieczorem mogliśmy oglądać na TVP 2 o wymiarze sprawiedliwości, niestety o mławskim wymiarze sprawiedliwości pt. „Policjant znaczy nikt”. (W reportażu wypowiada się m.in zastępca prokuratora rejonowego w Mławie Pan Krzysztof Molenda). Jeden z płockich policjantów w reportażu zarzuca m.in  mławskiej prokuraturze złamanie prawa, niedopełnienie obowiązków służbowych, przekroczenie uprawnień, zatajanie dowodów niewinności, ujawnianie informacji z postępowania przygotowawczego. 

Należeli do najlepszych funkcjonariuszy, walczyli ze zorganizowaną przestępczością. Pewnego dnia sami zostali aresztowani i usłyszeli zarzut brutalnego gwałtu, który mieli dokonać na prostytutce. Nikt nie wierzył w ich niewinność, a w areszcie tymczasowym spędzili ponad rok.

Link do pełnego reportażu:

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/25102011-2145/5403569

Źródło: TVP 2

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

3 Komentarze

 • Odpowiedz
  magnus Railwayman
  26 października 2011

  O Mławskiej Kolejce przydałby się reportaż, bo Prokuratura wie, co się dzieje , a ukrywa prawdę, bo wiele osób poszłoby siedzieć !

 • Odpowiedz
  Marta
  26 października 2011

  Tam to jeden wielki syf. Niech się biorą za prokuraturę i sąd w Mławie. To nie pierwszy wybryk, a oni dalej tam siedzą!

 • Odpowiedz
  prokurator
  26 października 2011

  Skandal prokurator powinien za to odpowiedzieć. Pan Molenda widać gdzie to ma co zrobił w reportażu. Zachował się skandalicznie! Jak tam wszystkim zarzuty stawia to juz nie wiadomo ilu siedzi za niewinność!