Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie nagłej śmierci mieszkańca gm. Stupsk, mężczyzna prawdopodobnie  zatruł się tlenkiem węgla. Policja ostrzega – tlenek węgla to bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz. 

Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2020 r., w jednej z wiosek, na terenie gm. Stupsk. Służby ratunkowe powiadomił zaniepokojony znajomy ofiary. Dom jednorodzinny, w którym samotnie mieszkał 69-letni mężczyzna, był zamknięty. Jego ciało odnaleziono w jednym z pomieszczeń. Pomiary wykonane przez straż pożarną odnotowały w budynku wysokie stężenie tlenku węgla. Mężczyzna ogrzewał pomieszczenia używając butki gazowej. 

OSTRZEGAMY-  Tlenek węgla to bezwonny i śmiertelnie niebezpieczny gaz. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla (czadem) dochodzi do niedotlenienia tkanek. Pierwszymi objawami są : ból głowy, nudności, wymioty, zaburzenia równowagi i świadomości. W takiej sytuacji należy natychmiast otworzyć wszystkie okna w mieszkaniu, opuścić niebezpieczną strefę  i wezwać pomoc. Jeśli posiadasz piecyk gazowy, zaopatrz się w czujnik tlenku węgla! To małe i niedrogie urządzenie może uratować życie zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie.

Ukradli samochód, policja publikuje zdjęcie podejrzanych

Trwają czynności mławskich kryminalnych w sprawie kradzieży samochodu marki Renault Espace. Do zdarzenia doszło w sierpniu tego roku, na terenie Mławy. Policja publikuje zdjęcie podejrzanych. 

Jak wynika z ustaleń, sprawcy włamali się do Renault Espace, w którym znajdowały się dokumenty oraz sprzęt wędkarski i fotograficzny, po czym odjechali tym pojazdem.  Podejrzani o kradzież, to kobieta i mężczyzna ze zdjęcia. 

Osoby, które mają informacje umożliwiające ustalenie sprawców kradzieży, proszone są o pilny kontakt z policją. Informacje można przekazywać anonimowo. Kontakt pod numerami telefonów 47 703 62 00 (dyżurny KPP w Mławie), 47 703 62 14 ( Wydział Kryminalny KPP w Mławie).

zdjecie-podejrzanych

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy