Mławska policja ustala przebieg i przyczyny wypadku oraz kierującego autem w momencie zdarzenia, do którego doszło wczoraj, na drodze relacji Strzegowo – Wola Kanigowska. Ranna została jedna osoba, to 21-letni mieszkaniec pow. mławskiego.
Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 20.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Audi A6, na łuku drogi zjechał na prawą stronę i uderzył w barierę ochronną. W wyniku tego zdarzenia ranny został 21-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który twierdził w rozmowie z policjantami, że był pasażerem auta i nie wie, kto je prowadził w momencie zdarzenia. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Młody mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu (0,44 promila). Policja ustala kierującego oraz okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadek-wk1
Policja apeluje – jeśli widzisz, że osoba, która wcześniej piła alkohol lub zażywała środki odurzające ma zamiar kierować samochodem, reaguj. Możesz odebrać kluczyki, poprosić o pomoc innych świadków, wezwać policję. Twoje działanie ma znaczenie! Jeśli nic nie zrobisz, ktoś może zginąć lub zostać ranny.

Zatrzymany dzięki reakcji świadków

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 57-letniego mieszkańca pow. mławskiego, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Według zawiadomienia świadków, chwilę wcześniej kierował audi a4 na terenie gm. Szreńsk.

Do zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 9.30. Chwilę po zgłoszeniu, interweniujący patrol ruchu drogowego odnalazł opisany przez świadków samochód na prywatnej posesji  jednej z miejscowości w gm. Szreńsk. W budynku policjanci odnaleźli leżącego mężczyznę a wokół niego puste butelki po alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest przytomny, choć kontakt z nim był utrudniony. Jak wstępnie ustalili policjanci, od kilku dni był w ciągu alkoholowym. Zatrzymany, 57- letni mieszkaniec pow. mławskiego został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pobrano mu krew  do badań na zawartość alkoholu w organizmie oraz sprawdzono czy nie wymaga on pomocy medycznej. Po badaniu mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Mławie.

Policja dziękuje świadkom tego zdarzenia za reakcję. Bezpieczeństwo na drodze naprawdę zależy od każdego z nas, w tym także od naszego odpowiedzialnego działania, gdy widzimy podejrzanie zachowującego się na drodze kierowcę. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i przekazać tą ważną informację.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy