W piątek 21.08.2020 około godz. 17:45 oficer dyżurny działdowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu do którego doszło na drodze gruntowej w kompleksie leśnym przylegającej do miejscowości Narzym. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motorowerem marki Qungqi przewrócił się i potrzebował pomocy medycznej.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przetransportowany  karetką pogotowie do szpitala w Działdowie. Motorower został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 12:30 działdowscy policjanci w miejscowości Kurki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Barton. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna znajduje się po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierującemu  dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. 

W niedzielę około 20:30 oficer dyżurny działdowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego rowerem miejscowości Uzdowo. Skierowany na miejsce patrol  ruchu drogowego zastał zgłaszających, którzy przekazali im nietrzeźwego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili kierującemu  dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. 

Natomiast kolejny pijany kierowca został ujawniony przez funkcjonariuszy około godz. 12:00 w miejscowości Rybno. Kierujący osobowym VW Passat, popełnił szereg wykroczeń drogowych . Został zatrzymany na terenie  jednej z posesji Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia.  

Tego samego dni około godz. 23:50 działdowscy policjanci  podczas wykonywania czynności na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Działdowo ujawnili kierującego samochodem marki VW Polo. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkohol, przy tym zachowywał się bardzo agresywnie nie chciał wykonywać  poleceń funkcjonariuszy. W tym przypadku została pobrana krew do badań, mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Nidzica

W piątek (21.08.2020) nidziccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz. 17:00 na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Pawliki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Honda jadąc w kierunku Olsztyna zjechał z pasa ruchu i uderzył w barierę energochłonną. Z uwagi na powstałe obrażenia mężczyzna został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala. Jednośladem kierował 39–letni mieszkaniec gminy Nidzica. Mężczyzna był trzeźwy, lecz nie posiadał uprawnień do kierowania dla danego rodzaju pojazdu.

W sobotę (22.08.2020) około godz. 21:00 na terenie miasta, nidziccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52–letniego motorowerzystę. Mieszkaniec gminy Kozłowo wsiadł na jednoślad mając 2,1 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kat. T, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23.08.2020 r.) około godz. 1:30 w Nidzicy patrol zatrzymał do kontroli drogowej 36–latka kierującego samochodem osobowym marki VW Touran. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Nidzica. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że tej samej nocy na terenie miasta, mężczyzna ten, podczas wykonywania manewru cofania, nie zachował należytej ostrożności i najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd marki BMW, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Niebawem mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy