Trwają czynności mławskiej policji w sprawie serii podpaleń, do których doszło w niedzielę, na terenie gm. Szydłowo. Płonęło pole uprawne, prywatny las oraz opuszczony budynek. Interweniujący policjanci, podczas trwającej akcji gaśniczych,  zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenia.  
W niedziele 23.08.2020 r., po południu mławska policja otrzymała zgłoszenie, dotyczące pożaru w miejscowościach Zalesie i Garlino, gm. Szydłowo. Płonął opuszczony budynek oraz  pole uprawne.  Zniszczeniu uległo zboże na powierzchni ok. 20 arów. Podczas tej interwencji patrol został powiadomiony przez straż pożarną o kolejnym pożarze. Tym razem płonął prywatny las w miejscowości Krzywonoś. Policjanci ustalili, że sprawcą podpaleń może być jedna osoba. Patrole policji sprawdziły teren pobliskich miejscowości. W Nosarzewie Borowym zauważyli młodego, podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Miał przy sobie kilka opakowań zapałek oraz kilka sztuk zapalniczek. To 29-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. W rozmowie z interweniującymi policjantami oświadczył, że podpalił pole, las i budynek. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zatrzymał pijanego kierowcę Ursusa

Przypadkowy świadek, mieszkaniec pow. węgrowskiego, zatrzymał na terenie gm. Dzierzgowo pijanego kierowcę ciągnika rolniczego marki Ursus. 49-letni kierujący miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Świadek powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Przypadkowy świadek zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus z naczepą, który jechał całą szerokością jezdni a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Świadek powiadomił policję. Podczas interwencji okazało się, że kierujący ciągnikiem, 49-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w  organizmie ponad 2,30 promila alkoholu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, przed wyjazdem na pole pił piwo i wódkę. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wieczfni Kościelnej.

Mławska policja dziękuje mieszkańcowi pow. węgrowskiego za reakcję, dzięki której zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierującego. Takie działanie świadków ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, powiadom policję dzwoniąc pod numer 112. Zgłoszenie można przekazać anonimowo.

To niestety nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany podczas weekendu na drogach pow. mławskiego. W niedzielę o godz. 18.10, patrol ruchu drogowego, w miejscowości Nowe Łączyno zatrzymał 65-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu.

W sobotę, o godz. 19.15, w Mławie patrol policji zatrzymał do kontroli, jadącego Al. Piłsudskiego, kierowcę forda transita.  43-letni mławianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kodeksu karnego – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy