Trwają ustalenia mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranne zostały trzy osoby. Do zdarzenia doszło 20.08.2020 r., o godz. 13.00, na krajowej siódemce w okolicach Kuklina, na odcinku gdzie prowadzone są roboty drogowe. Ja wynika ze wstępnych ustaleń, sprawca zdarzenia prawdopodobnie zasnął za kierownicą.Policjanci, pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący busem marki Renault Trafic, 31-letni mieszkaniec pow. nyskiego, prawdopodobnie zasnął za kierownicą,  zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył lusterkiem w samochód firmy wykonującej roboty na drodze a następnie uderzył czołowo w samochód marki VW Golf, którym podróżowały trzy osoby. Ranny kierowca golfa, 23-letni mieszkaniec Wschowy, oraz dwie pasażerki w wieku 22 i 24 lata, zostali przewiezieni do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca busa oraz pięciu pasażerów, których przewoził, nie wymagali pomocy medycznej. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującemu renault prawo jazdy. Ruch na krajowej siódemce był zablokowany przez 3 godziny. Wyznaczono objazd przez Kuklin. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadek-Kuklin-2
Przed nami przedostatni weekend wakacji. Zanim wsiądziemy za kierownicę, pamiętajmy że od naszego zachowania na drodze wiele zależy. Ważna jest też nasza reakcja, gdy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę lub pirata drogowego. Taka informację należy przekazać, dzwoniąc pod numer 112. jeśli czujesz, że Twoja koncentracja jest obniżona, nie czujesz się najlepiej, nie lekceważ tego. Oddaj kierownicę komuś, kto czuje się dobrze. Nie ryzykuj. Odpowiadasz za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.  

Jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Policja apeluje o rozsądek na drodze.

Przed nami przedostatni wakacyjny weekend. Piękna pogoda sprzyja wyjazdom na wypoczynek. Należy się zatem spodziewać natężonego ruchu. To, czy ten wakacyjny weekend będzie bezpieczny, zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego.

Wczoraj, na drogach powiatu mławskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tuż przed południem, w miejscowości Morawy, patrol zatrzymał kierującą samochodem marki BMW, 28-letnią mieszkankę pow. mławskiego. Kobieta jechała z prędkością 116 km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy.

Uprawnienia do kierowania odebrano także kierującemu mercedesem w Żurominku. 20-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.

Jak wynika z danych policji, sprawcami wypadków drogowych są najczęściej kierujący samochodami osobowymi, a najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Pamiętajmy o tym, zanim zdecydujemy się przyspieszyć. Chwila nieuwagi za kierownicą, nadmierna prędkość, mogą zakończyć się tragicznym wypadkiem. Od naszego zachowania na drodze zależy bardzo wiele – bądźmy odpowiedzialni.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy