18 sierpnia 2020 r. na sesji Rady Miasta Mława burmistrz zawnioskował o komisję „ds. zbadania okoliczności sprzedania firmy USKOM w Mławie”.

Domagał się analizy dokumentów, które jednoznacznie stwierdzą, kiedy to nastąpiło, kto był inicjatorem prywatyzacji firmy USKOM, jakie było stanowisko załogi w sprawie prywatyzacji, jak to się w ogóle stało, co było przedmiotem prywatyzacji, za jaką kwotę zbyto udziały, dlaczego to zrobiono. Te pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi – mówił na sesji burmistrz Kowalewski. Za powołaniem takiej komisji było 19 radnych. Dwóch było nieobecnych.

Ciekawi jesteśmy, jak radni miasta z PIS-u dzisiaj patrzą w oczy swojemu Staroście? Chyba „chłopaki” nie pomyśleli za czym zagłosowali i kogo tym m.in. „pogrążą”. My jako redakcja jak najbardziej jesteśmy za zbadaniem, kto, za ile i jak procentowo pozbywał się udziałów w firmie USKOM.  Nie tylko w momencie sprzedaży pakietu 75% ale również w kolejnych latach. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że miasto jest właścicielem już tylko ok. 3%, a ceny śmieci lawinowo rosną.

Obserwując sesję Rady Miasta Mława to  sam Przewodniczący Lech Prejs był zaskoczony wnioskiem burmistrza. Naszym zdaniem wystąpienie było bardzo emocjonalnie, burmistrz odnosił się do wielu plotek krążących po mieście. Szkoda, że nie odniósł się do ucieczki swojego zastępcy Zejera oraz Naczelniczki wydziału Zembrzuskiej z zebrania osiedla na Wólce, gdzie padł grad pytań na które nie potrafili odpowiedzieć.

Będzie z tego wielka heca!

Jako redakcja jesteśmy również zainteresowani zbadaniem innych spraw. Panie Kowalewski może Pan również złożyć wniosek do Rady Miasta Mława o zbadanie:

 1. Konkursu w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Jaki był wynik i czy kandydatka, która wygrała spełniała warunki postawione w warunkach konkursu? Przypominamy, że konkurs został unieważniony przez Wojewodę, a kandydatkę burmistrz Kowalewski później powołał bez konkursu.
 2. Dlaczego warunki konkursu ustalał Urząd Miasta, chociaż prawo do tego według statutu Muzeum ZZ miała Rada Miasta Mława. Dlaczego Rada Miasta Mława nie interweniowała w tej sprawie?
 3. Dlaczego burmistrz i który burmistrz utrzymywał na stanowisku dyrektorkę MDK-u przez 2 lata, mimo tego, że została zatrzymana przez policję za jazdę po pijanemu? (0,6 promila w wydychanym powietrzu)!
 4. Dlaczego kolejny rok nie jest budowana druga tężnia solankowa w centrum miasta, mimo tego, że zwycięstwo w Budżecie Obywatelskim obejmowało budowę dwóch tężni? Obecnie codziennie setki mieszkańców przychodzi na tężnię na Wólce.
 5. Kto zamknął przejazd na ul Kościuszki? I dlaczego nie ma nadal przejazdu?
 6. Prosimy o ujawnienie pełnych zapisów umowy z SUEZ-em w sprawie budowy oczyszczali ścieków na terenie Mławy, łącznie z aneksami i kalkulacją kosztów i zysków po stronie prywatnego inwestora.
 7. Dlaczego do tej pory, mimo informowania Urzędu Miasta oraz Rady Miasta Mława, nikt nie zajął się sprawą zaginionych podpisów, które zbierali członkowie PIS-u, a obecnie radni w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Co stało się z podpisami i czy członkowie PIS-u zbierali je za zgodą Ratusza?
 8. Czy Pan Kowalewski rozliczy się z hejtu, który wylewał się z ratusza w internecie przeciwko działaczom społecznym? Czy Pan Kowalewski przeprosił te osoby? 
 9. Jak doszło do zmiany decyzji w sprawie zmiany stanowiska burmistrza dotyczącej lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Łąkowej? (Budowa bloków)
 10. Jak to się stało, że Pan Kowalewski wyjechał wraz z prywatnym przedsiębiorcą „od śmieci” na „wycieczkę” do Chin? Co tam robił? Czy są notatki ze spotkań z kim rozmawiał i o czym?
 11. Dlaczego Pan burmistrz Kowalewski nazwał sprzedaż firmy Novago chińskiemu inwestorowi sukcesem!?
 12. Czy burmistrz odda mieszkańcom Mławy pieniądze za podwyżkę za wodę i ścieki? Wszak przegrał sprawę w Sądzie Administracyjnym!
 13. Czy Panowie z rady zbadają, kto odebrał możliwość mieszkańcom Mławy zabierania głosu na sesji Rady Miasta Mława. Czyżby Pan burmistrz i radni bali się trudnych pytań?
 14. Kto lobbował  w sprawie wydzierżawienia prywatnej spółce ZUK „USKOM” miejskich działek pod elektrociepłownię? (Spalarnię śmieci?) Warto o tym przeczytać TUTAJ.
 15. Kto i w jakich cenach wyprzedawał działki developerom i którym w latach 1990-2020 r.
 16. Którzy radni z obecnej koalicji głosowali za sprzedażą USKOM-u prywatnemu przedsiębiorcy?
 17. Kto i na czyj wniosek oddał prywatnemu przedsiębiorcy zarządzanie strefą płatnego parkowania i jaki procent zysków ma ta firma w stosunku do miasta? Kto podpisał umowę? 
 18. Dlaczego burmistrz dopiero po tylu latach chce badać sprawę sprzedaży USKOM? Dlaczego nie zrobił tego już po objęciu stanowiska burmistrza w 2006 roku?
 19. Dlaczego burmistrz nie powołał spółki komunalnej, chociaż jest na stanowisku od 14 lat za co mu mieszkańcy sowicie płacą w postaci pensji?!
 20. Kto wybudował parking w 2018 r. prywatnej i bogatej firmie LG za kwotę ok. 2 milionów złotych? 

Szanowni Mieszkańcy Mławy, wydrukujcie sobie te pytania i zadawajcie je radnym i burmistrzowi na ulicach miasta. Macie prawo wiedzieć! 

Obejrzyjcie fragment spotkania o opłatach za śmieci na Wólce z której uciekł wiceburmistrz Zejer wraz z naczelniczką oraz strażnikiem miejskim!


Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy