Mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali pirata drogowego na motocyklu. 39-letnia kierująca wyprzedzała pojazdy z prawej strony, przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, jej motocykl miał zasłonięte tablice rejestracyjne. Do tego okazało się, że kobieta ma cofnięte uprawnienia do kierowania.
Do zdarzenia doszło 14 sierpnia 2020 r., o godz. 19.30 na drodze krajowej nr 7 w okolicach Żurominka. Patrol ruchu drogowego zauważył motocyklistę, który po minięciu radiowozu gwałtownie przyspieszył, wyprzedzając inne pojazdy z prawej strony. Motocykl jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Patrol ruszył w pościg za motocyklem. Policjanci zatrzymali kierującego w miejscowości Dalnia. Okazało się, że motocyklem marki Yamaha kierowała 39- letnia mieszkanka Białobrzegów. Kobieta nie stosowała się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.  Przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, wyprzedzała pojazdy z niewłaściwej strony a do tego miała nieczytelne, zakryte tablice rejestracyjne motocykla. Motocyklistka została ukarana trzema mandatami. Odpowie także za przestępstwo niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Zgodnie z art. 180 a Kodeksu karnego, za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Motocykl został odholowany przez pomoc drogową. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat piratów drogowych oraz agresji na drodze. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o zdarzeniu. Taka reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Wypadek nad rzeką Wkrą  w Radzanowie. Ciężko ranny mężczyzna. Policja apeluje o rozsądek.

Trwają ustalenia mławskiej policji w sprawie wypadku, do którego doszło na rzece Wkra w miejscowości Radzanów. Kąpiący się tam mężczyzna doznał poważnego urazu kręgosłupa. Przed utonięciem uratowali go świadkowie zdarzenia. Policja apeluje o rozsądek nad wodą. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Do wypadku doszło w sobotę, około godz. 17.00, w miejscowości Radzanów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, nad rzeką przebywała grupa znajomych. Jeden z kąpiących się, 23-letni mieszkaniec pow. mławskiego, skoczył do wody i nie wypłynął na powierzchnię. Zauważyli to świadkowie zdarzenia i ruszyli mężczyźnie na pomoc. Po wyciągnięciu go na brzeg, udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala w Mławie. Doznał poważnych urazów kręgosłupa oraz innych obrażeń. Policja ustala przebieg i przyczyny tego wypadku.

Policja apeluje o ostrożność- o tym, jak niebezpieczne są skoki do wody, w tym przede wszystkim skoki na tzw. główkę wie z pewnością każdy. Relacje osób, które po takim skoku przykute są do wózka inwalidzkiego do końca życia, z pewnością budzą respekt. Pomimo to wciąż nie brakuje takich wypadków. Winna jest brawura, alkohol, brak wyobraźni? Każdy przypadek jest z pewnością indywidualny. Jeśli jednak można zapobiec takim ludzkim tragediom – bądźmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Zatroszczmy się nad wodą nie tylko o siebie ale i  znajomych.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy