W piątek 24.07.2020 r. policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w rejonie miejscowości Pierławki w gminie Działdowo.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot uderzył w tył jadącej w tym samym kierunku przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy marki Ursus, którym kierował mieszkaniec gminy Działdowo. Po uderzeniu samochód marki Peugeot zjechał na przeciwległy pas jezdni, w następstwie czego uderzył w jadący z naprzeciwka samochód osobowy marki Ford kierowany przez mieszkańca Działdowa. W wyniku zdarzenia dwie osoby będące w samochodzie Peugeot, mieszkańcy Działdowa, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Kierujący ciągnikiem został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Działdowie, gdzie pozostał na obserwacji. Podróżujący fordem nie odnieśli żadnych obrażeń. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia działdowska Policja.

32-158203

W niedzielę 26.07.2020 r. policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W miejscowości Białuty w gminie Iłowo-Osada kierująca pojazdem marki Alfa Romeo, mieszkanka Mławy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi A6. Audi kierowała mieszkanka gminy Iłowo-Osada. Uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala na badania i obserwację. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

W miejscowości Działdowo mieszkańcy jednego z osiedli zatrzymali w rejonie garaży pojazd marki Fiat Punto, którym kierował 50-letni działdowianin. Mieszkańcy podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod znacznym działaniem alkoholu. Nie pomylili się. Powiadomiony o zdarzeniu, skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził, że 50-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy Punto. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia.

2,5 promila alkoholu w organizmie miał również 29-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Działdowa w czasie, gdy ten kierował autem marki Mercedes. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Mercedes, którego kierowca jechał jedną z ulic w Działdowie pod prąd. Zatrzymany to 29-letni obywatel Ukrainy. Także w tym przypadku, policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i umieścili go w policyjnym areszcie celem wytrzeźwienia.

Obaj mężczyźni, 50 i 29-latek usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa minimum 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy