Kilka dni temu złożyliśmy zapytanie do Urzędu Miasta w sprawie uruchomienia tężni oraz fontann. Jest odpowiedź Urzędu Miasta.

W związku z brakiem zakazu przez GIS, wieloma zapytaniami mieszkańców Mławy oraz uruchomieniem przez m.in. miasto Ciechanów swoich fontann wnosimy zapytanie: Kiedy urządzenia takie jak fontanny i tężnia zostaną uruchomione w Mławie?

W związku z tym, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie poinformował Urząd Miasta Mława, o nowych wytycznych GIS (Główny Inspektor Sanitarny opublikował stanowisko Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny o możliwości uruchomienia fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi lub innych tego typu obiektów m.in. tężni), od 1 sierpnia zostaną uruchomione w Mławie fontanny oraz mini tężnia solankowa. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie przypomina osobom, które będą spacerowały w pobliżu fontann i tężni o:

  • konieczności przestrzegania zasad dystansu społecznego, unikaniu gromadzenia się i przebywania w zatłoczonych miejscach i w sąsiedztwie dużych liczebnie grup osób;
  • noszeniu maseczki, a ponadto noszeniu jej we właściwy sposób;
  • dbaniu o częste mycie rąk i dezynfekcję rąk przeznaczonymi do tego celu środkami;
  • powstrzymywanie się od przebywania w przestrzeni miejskiej w razie objawów infekcji dróg oddechowych.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy