Mławscy policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte na rynku ponad 425 tysięcy złotych. Kontrabandę przechowywał  36-letni mieszkaniec pow. mławskiego na terenie gminy Wieczfnia Kościelna. Został zatrzymany wczoraj.

Policjanci z referatu PG, na podstawie prowadzonych ustaleń, znaleźli i zabezpieczyli ok. 376  tysięcy sztuk papierosów, spakowanych w kartony po 4 tysiące sztuk. Kryminalni ujawnili nielegalny towar w vw sharanie, zaparkowanym na terenie prywatnej posesji, w gminie Wieczfnia Kościelna. Zatrzymali także 36-letni mieszkaniec pow. mławskiego, podejrzanego o posiadanie kontrabandy.

Zgodnie z Kodeksem karno-skarbowym, mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny i do 3 pozbawienia wolności.  Postępowanie prowadzi Referat do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Mławie.

Kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Zatrzymany miał ponad 2,40 promila alkoholu.

Społeczna reakcja w walce z pijanymi za kierownicą ma ogromne znaczenie. 20 lipca 2020 r., przed 7.00 rano, na terenie naszego powiatu, przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę kolejnemu pijanemu kierowcy. Jadący oplem corsą mężczyzna,  miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu.

Zatrzymany, to 60-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Jechał od strony krajowej siódemki w kierunku miejscowości Drogiszka, zjeżdżając na pobocze i wyraźnie nie panując nad pojazdem. Zauważył to przypadkowy świadek, pojechał za podejrzanie zachowującym się  kierowcą opla i powiadomił policję. W miejscowości Drogiszka, gdy kierujący corsą zatrzymał się, świadek odebrał pijanemu kierowcy kluczyki. Interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który w organizmie miał ponad 2,40 promila alkoholu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Postępowanie prowadzi posterunek Policji w Strzegowie.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy