Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę, o godz. 18.40, w miejscowości Windyki. Kierujący fiatem punto, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia drogowego, kierujący fiatem punto, 46-letni mławianin, jadąc w kierunku Mławy, na łuku drogi nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze a następnie gwałtownie odbił w lewo. Pojazd dachował, zatrzymując się w rowie. Pasażer fiata, 47-letni mieszkaniec Mławy, wyszedł z samochodu o własnych siłach. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowca został zakleszczony w aucie. Jako pierwsi na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy wezwali służby ratunkowe. Nieprzytomny kierowca fiata, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.   Pasażer fiata został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie po udzieleniu mu pomocy medycznej, na własne żądanie opuścił szpital.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadek-Windyki
Kierowca renault zatrzymany przez świadków. Miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Przypadkowi świadkowie, na skrzyżowaniu ulic Szreńskiej i Podmiejskiej w Mławie, uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy renault, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadkowie powiadomili policję. Kierowca renault miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Przewoził pasażerkę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 17.30. Jak wynika z ustaleń oraz relacji świadków, kierowca renault megane jechał od strony Wojnówki w kierunku Mławy  i wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadek zdarzenia, jadący samochodem osobowym oraz drugi ze świadków, jadący samochodem ciężarowym, zablokowali drogę kierującemu renault i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowca renault porzucił  samochód i wraz z pasażerką odeszli z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani chwilę później, przez interweniujący patrol, na ul. Batorego w Mławie. Kierujący, 59-letni mławianin, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pasażerka, 54-letnia kobieta, była trzeźwa. Zatrzymanemu mławianinowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja dziękuje świadkom tego zdarzenia za reakcję, która być może uratowała komuś zdrowie i życie. Odpowiedzialne zachowanie świadków zasługuje na słowa uznania i daje przykład skutecznego działania w walce z pijanymi kierowcami. Pamiętajmy, reakcja społeczna ma ogromne znaczenie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy