Trwają czynności policji w sprawie zdarzenia, do którego doszło wczoraj, tuż przed 19.00 w miejscowości Nowa Wieś. 13-letni chłopiec uderzył motocyklem crossowym w ogrodzenie posesji. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Ciechanowie. Motocykl udostępnił mu o kilka miesięcy młodszy kolega.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 12-letni mieszkaniec Mławy, bez wiedzy rodziców, wybrał się motocyklem do kolegi, przebywającego w Nowej Wsi. Tam udostępnił koledze motocykl. 13-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Motocykl marki Dirty Bike nie był dopuszczony do ruchu, nie był także zarejestrowany i ubezpieczony. Obaj chłopcy nie mieli też oczywiście uprawnień do kierowania. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia oraz braku nadzoru rodziców nad chłopcami.  Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie.

Policja apeluje o ostrożność – wakacje to szczególny czas, w którym konieczne jest wzmożenie nadzoru rodzicielskiego nad dziećmi. Takie pojazdy jak quad, motocykl crossowy czy nawet motorower – to nie zabawki. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. Chwila nieuwagi rodzica, braku nadzoru może się zakończył tragedią… w zdarzeniu w Nowej Wsi niewiele do tragedii brakowało.

Podczas wakacji policja prowadzi wzmożone działania kontrolne wobec osób małoletnich. Dzieci, przebywające bez nadzoru w miejscach niebezpiecznych, nad wodą, bez dorosłego  opiekuna po godz. 22.00, będą przekazywane rodzicom a każda z tych sytuacji będzie wyjaśniana- wszystko po to by nie dopuścić do podobnych zdarzeń.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy