Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego quadem. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed patrolem. Pojazd którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 czerwca 2020 r., tuż przed 20.00, w miejscowości Proszkowo, gm. Szreńsk. Interweniujący patrol policji z posterunku w Szreńsku, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę quada, który nie używał kasku ochronnego. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, kierowca próbował uniknąć kontroli, wjeżdżając na drogę gruntową w kierunku lasu. Został zatrzymany chwile później. To 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W momencie zatrzymania miał w  organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Quad, którym się poruszał, nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z art. 178a§1 Kodeksu karnego, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szreńsku.  
 
To nie jedyny nietrzeźwy za kierownicą, w czasie pierwszego wakacyjnego weekendu. W sobotę, w Zawadach, gm. Lipowiec Kościelny, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki vw passat. 19-letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policję wezwał sam… twierdząc że krowa zarysowała mu samochód. Jak ustalili policjanci, kolizji ze zwierzęciem nie było. Kierowca natomiast chciał uniknąć kosztów naprawy wypożyczonego samochodu. Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem gdańszczanina do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Nie ma tygodnia, by do policyjnego aresztu nie trafiali kolejni pijani kierowcy. Kierujący, który po alkoholu wsiada za kierownicę, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego. W walce z pijanymi kierowcami ważna jest społeczna reakcja. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i anonimowo przekazać informację o nietrzeźwym za kierownicą. Taka reakcja ma ogromne znaczenie.

„Przekraczanie prędkości, wyścigi samochodowe …” – zagrożenie na Al. Marszałkowskiej, zgłoszone dzięki KMZB. Mandaty i zatrzymany z dożywotnim zakazem kierowania.

Mławscy policjanci ruchu drogowego w ciągu tygodnia oraz przez cały miniony weekend prowadzili wzmożone kontrole na Alei Marszałkowskiej w Mławie. Użytkownik Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłosił problem przekraczania prędkości oraz niebezpiecznego zachowania kierowców na tym odcinku, w pobliżu ronda Flagi Polskiej.

W sobotę, tuż po 18.00, na Al. Marszałkowskiej, w pobliżu działek rekreacyjnych, kierujący hondą civic, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, uderzając w jadący przed nim samochód marki Kia Ceed, a następnie w zaparkowanego vw passata. Jak się okazało, hondą kierował 41-letni mieszkaniec pow. nidzickiego, był trzeźwy. Mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Nidzicy. W tym zdarzeniu drogowym nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mieszkańcowi pow. nidzickiego, za niestosowanie się do decyzji sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia, podczas prowadzonych kontroli na Al. Marszałkowskiej, odnotowano wykroczenia drogowe. Policyjne działania prowadzone były zarówno w ciągu dnia , jak i w nocy. Wzmożone kontrole będą kontynuowane, do całkowitego wyeliminowania zagrożenia.

Pierwszy, wakacyjny wieczór – dwie osoby zatrzymane z narkotykami

Tuż przed pierwszym, wakacyjnym weekendem, patrole policji zatrzymały dwie osoby, posiadające przy sobie narkotyki. Do obu tych zdarzeń doszło w piątkowy wieczór. Mławscy policjanci realizują działania „Bezpieczne wakacje 2020” i zapowiadają wzmożone kontrole na terenie całego powiatu.

W piątek, około godz. 19.00, w centrum Mławy, policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że 51-letni mławianin ma przy sobie 4 porcje handlowe narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.
Tego samego wieczoru, do policyjnego aresztu trafił także 21-letni mławianin, który posiadał porcję narkotyków. Został zatrzymany w pobliżu zalewu Ruda.  Czynności prowadzi KPP w Mławie.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy