Szanowna Redakcjo, zwracam się do Państwa w imieniu Pani Marzeny Truszczyńskiej, mieszkanki malutkiej miejscowości Mdzewko w gminie Strzegowo, powiat Mława. Pani Marzena jest mamą Martynki – wspaniałej, kochanej i pogodnej czterolatki, która urodziła się z rzadką wadą tzw. Hemimelią łokciową.  

Lewa rączka dziewczynki jest zdeformowana, krótsza, pozbawiona stawu łokciowego i kości. Z ramienia od razu wyrasta przedramię, mięśnie nie pracują tak, jak powinny, dochodzi do wykrzywienia kręgosłupa i w konsekwencji deformacji całego ciała.

Mama stara się jak może, by zapewnić córce leczenie u najlepszych specjalistów, regularnie i intensywnie rehabilituje córkę. Dzięki pomocy Ludzi Dobrej Woli udało jej się rozpocząć terapię zmierzającą do całkowitego zniwelowania różnicy długości rączek i zapewnienia jak najlepszej sprawności. Mimo ogromnego bólu, Martynka znosi ją dzielnie, za wszelką cenę chce wyglądać jak inne dzieci, czuć się dobrze, wykonywać samodzielnie proste dla nas, zdrowych ludzi, czynności: zapiąć guziki, zawiązać sznurowadła, zjeść przy użyciu sztućców, umyć się…

Rączkę Martynki można uratować. W leczeniu hemimeii specjalizuje się wybitny ortopeda w USA – dr Paley, który uratował już setki małych rączek i nóżek przed amputacją. Doktor od niedawna operuje także w Polsce. Mama Martynki jest już po konsultacji z doktorem, który zdecydował się podjąć leczenia jej córki, dając nadzieję na normalne życie. Planowany zabieg ma polegać na wydłużeniu kości i wstawieniu dodatkowo implantu w nadgarstek, który jest obecnie mocno zniekształcony oraz na korekcie kości promieniowej przy pomocy specjalnego aparatu. Jego szacunkowa cena to 222 650 zł. To cena lepszego życia.

Pani Marzena nie jest w stanie sama opłacić leczenia, dlatego w jej imieniu zwracamy się do Państwa z pytaniem, o możliwość umieszczenia prośby o pomoc, skierowanej do mieszkańców na Państwa portalu.

Zbiórka na rzecz Martynki prowadzona jest tuhttps://www.siepomaga.pl/raczkamartynki.  

Fundacja Siepomaga, która jest gwarantem prawidłowego wydatkowania środków. Ponadto dla Martynki uruchomiliśmy stronę „Licytacje dla Martynki Truszczyńskiej” na facebooku: https://www.facebook.com/groups/300707934438547/.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc w udostępnieniu informacji. Podarujmy temu Aniołkowi skrzydła, niech gna daleko w świat!

Z wyrazami szacunku,

Agata Bojanowska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy