Do zdarzenia doszło 23.06.2020 r. tuż po godz. 11.00 na drodze krajowej nr 7 w pobliżu Kulina, w miejscu gdzie prowadzone są roboty drogowe.
Ja wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego wypadku, kierujący samochodem marki VW Polo, wyprzedzając inne pojazdy, potracił pracownika firmy budowlanej, kierującego ruchem, uderzył w koparko ładowarkę, następnie volkswagen obił się od tego pojazdu potrącając jeszcze jednego pracownika i uderzył w stojącego forda, należącego do firmy budowlanej. W zdarzeniu tym ranne zostały 4 osoby – kierowca vw polo, pasażerka tego auta oraz 2 pracowników firmy. Kierowca vw polo był trzeźwy. Na tym odcinku ruch jest utrudniony, policja wyznaczyła objazd przez m. Kuklin.

Na miejscu pracuje policja, straż pożarna oraz pracownicy GDDKiA rejon w Mławie. Na bieżąco będziemy aktualizować informację o sytuacji na tym odcinku.
Aktualizacja 24.06.2020 r.:
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranne zostały cztery osoby. Do zdarzenia doszło 23 czerwca o godz. 11.00, na drodze krajowej nr 7, w pobliżu Kuklina. Kierowca vw polo zignorował zakaz wyprzedzania w miejscu, gdzie prowadzone są roboty drogowe i wjechał w pracowników.  Patrol ruchu drogowego odebrał mu prawo jazdy.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia drogowego, kierujący samochodem marki vw polo, 23-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, wyprzedzając kolumnę samochodów w miejscu objętym zakazem, uderzył bokiem auta  w pojazd wolnobieżny, kierowany przez pracownika firmy budowlanej. Volkswagen  odbił gwałtownie w lewo, potrącając dwóch mężczyzn, pracujących na drodze, a następnie uderzył w przód stojącego na poboczu pojazdu marki Ford Transit. Ranni pracownicy zostali przetransportowani do szpitala w Mławie. Jeden z nich, 47-letni mężczyzna, doznał m.in. poważnych urazów nogi oraz urazu głowy, drugi (31 lat), po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony ze szpitala. Ranny został także kierowca oraz 23-letna pasażerka vw polo. Przewieziono ich do  szpitala w Działdowie. Kierującemu volkswagenem, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał prawo jazdy. Policja skieruje wniosek do sądu o wydanie sądowego zakazu kierowania pojazdami przez 23-latka, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci, trzy zastępy straży pożarnej, dwie załogi karetek pogotowia oraz pracownicy GDDKiA rejon w Mławie. Pojazdy kierowane były objazdem przez miejscowość Kuklin. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku siódemki trwały 3 godziny.

wypadek Kuklin

Wzmożone kontrole na drogach, kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierowca

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kolejnego zatrzymanego nietrzeźwego kierującego. 48-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,20 promila alkoholu. Przewoził pasażera. Patrole ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole na drogach, wczoraj skontrolowali 60 kierowców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22.06.2020 r., tuż przed południem w Dzierzgowie. Zatrzymany do kontroli drogowej, kierujący samochodem marki Fiat Punto, 48-letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w  organizmie ponad 1,20 promila alkoholu. Jak oświadczył, zanim wsiadł do samochodu, pił piwo. Pijany kierowca przewoził pasażera. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Wieczfni Kościelnej.

Mławscy policjanci ruchu drogowego, prowadzą wzmożone kontrole na drogach, zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz stosowanie się do innych przepisów ruchu drogowego. Sprawdzają także trzeźwość kierujących.  Kontrolują używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych, zwracają także szczególną uwagę na to, czy kierowcy podczas jazdy przestrzegają zakazu rozmowy przez telefon komórkowy. Wczoraj, mandatami ukarano ponad 50 kierujących.

Sześciu zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wjechał w drzwi apteki, inny dachował.

W ciągu minionego weekendu, mławscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, jeden z nich wjechał w drzwi apteki, inny stracił panowanie nad samochodem i dachował. Rekordzista  miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu. Pijanym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

W niedzielę rano, mławska policja została powiadomiona o  uszkodzeniu drzwi apteki przy Al. Piłsudskiego w Mławie. Zdarzenie zarejestrował monitoring. Okazało się, że młody mężczyzna wsiadł do samochodu marki  Hyundai Tucson, zaparkowanego w pobliżu bloku i wjechał w drzwi apteki. Jak ustalili policjanci, samochodem kierował 19-letni mieszkaniec Ciechanowa. Wcześniej pił alkohol ze swoimi znajomymi w Mławie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W niedzielę, o godz. 14.00, w Kosinach Bartosowych, policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Jak ustalono, kierujący samochodem marki BMW X3, 38- letni mieszkaniec pow. mławskiego, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Samochód wywrócił się na bok,  kierowca wypadł z kabiny. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie.

kolizja-Kosiny
W piątek oraz ciągu weekendu policyjne patrole zatrzymały jeszcze czterech innych nietrzeźwych kierujących:W piątek 19.06.2020 r., o godz. 7:25 na ul. Padlewskiego w Mławie, zatrzymano kierującego samochodem marki Citroen Berlingo. 61-letni mławianin miał w organizmie ponad promil alkoholu.  
W sobotę, o godz. 14.45 w Windykach, interweniujący patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Audi 80. 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu.Również w sobotę, o godz. 23.30, na drodze relacji Mława – Łomia, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki VW Passat. Mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. Policję zaalarmował przypadkowy świadek.

W niedzielę, o godz. 1.30 w nocy, interweniujący patrol policji zatrzymał na ul. Słowackiego w Mławie, kierującego samochodem marki Mercedes Benz. 40-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Jak się ponadto okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja oraz zero tolerancji wobec osób, które wsiadają za kierownice po alkoholu. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu, powiadom policję, dzwoniąc pod numer 112. Takie zgłoszenie można przekazać anonimowo. Wystarczy tak niewiele, by zapobiec niebezpiecznej sytuacji.

Uwaga – oszustwo na policjanta CBŚ, seniorka straciła oszczędności.
Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa oraz kilku usiłowań tego przestępstwa na terenie Mławy. Przestępcy, w każdym z sześciu zgłoszonych przypadków, podawali się za policjanta CBŚ. Jedna z seniorek straciła kilka tysięcy złotych, które przekazała obcemu mężczyźnie.Do zgłoszonych policji zdarzeń doszło 18 czerwca 2020 r., na terenie Mławy. We wszystkich przypadkach przestępcy dzwonili do starszych mieszkańców Mławy na numer telefonu stacjonarnego.  Pierwsze połączenie dotyczyło informacji o przesyłce z ZUS i banku, która ma zostać doręczona seniorowi. Następnie oszust dzwonił do seniora, podając się za policjanta CBŚ. Podawał swój numer identyfikacyjny i twierdził, że przebywa w komendzie policji w Mławie. Zajmuje się oszustwami bankowymi. Informował seniora, że jego pieniądze w banku są zagrożone, należy je jak najszybciej pobrać z konta i dalej postępować zgodnie z instrukcją policjanta. Oszust polecił, by pieniądze przekazać mężczyźnie w  umówionym miejscu.W czterech przypadkach, działania oszusta nie przyniosły żadnego skutku. Seniorzy powiadamiali prawdziwych policjantów. Jedna z seniorek pobrała już nawet oszczędności z konta i miała je przekazać nieznanemu mężczyźnie, jednak sytuacja wzbudziła jej podejrzenia i zgłosiła zdarzenie w komendzie policji.
W jednym ze zgłoszonych przypadków, przestępcom udało się niestety okraść mieszkankę Mławy. 75-letnia kobieta, po odebraniu telefonu od oszusta, podającego się za policjanta, pobrała pieniądze z konta w banku i przekazała je na ul. Długiej w Mławie nieznanemu mężczyźnie. Seniorka straciła kilka tysięcy złotych.
Polica ostrzega – pomimo tak wielu informacji na temat działań przestępców metodą na wnuczka lub na policjanta, oszustwo wciąż działa, sprawcy wprowadzają jedynie niewielkie modyfikacje.
Zasada ostrożności jest prosta – nigdy, pod żadnym pozorem nie przekazujemy pieniędzy obcej osobie – bez względu na to jaka historia się z tym łączy.
Prawdziwi policjanci nigdy nie dzwonią do przypadkowych osób,  angażując je w swoje działania – tym bardziej łączące się z przekazywaniem gotówki.

Policjanci apelują do rodzin seniorów oraz pracowników placówek bankowych o informowanie starszych osób, w jaki sposób działają oszuści, by zapobiec przestępstwu. Choć zdecydowana większość seniorów  pozostaje ostrożna i nie daje się nabrać na historyjki złodziei, nadal niestety dochodzi do przypadków, w których oszuści okradają seniora, wykorzystując jego ufność, zaskoczenie, chęć pomocy, poczucie zagrożenia. Rozmawiajmy z osobami starszymi o zagrożeniach, dajmy im odczuć, że nie są osamotnieni, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie a zaskakującą, trudną sytuację zawsze mogą skonsultować z kimś zaufanym w rodzinie.  

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy