15 czerwca 2020 r. o godz. 10.45, na drodze krajowej nr 7 w Dalni doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra z samochodem ciężarowym marki Daf. Samochód osobowy zapalił się, kierowca zginął na miejscu. Kierujący tirem nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. O godz. 16.00 ruch na drodze krajowej nr 7 został przywrócony.

Utrudnienia w przywróceniu ruchu spowodowane były koniecznością rozładunku samochodu ciężarowego, załadowanego drewnem i wydostaniem tira z rowu.

wypdal

Patrol kryminalnych zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Seicento. 43-letniego mieszkańca pow. mławskiego zatrzymali policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą. Kierujący fiatem miał ponad 0,90 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 10.40. Policjanci zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę fiata seicento na drodze W 615, w okolicach Trzcianki. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta siedzi 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 0,90 promila alkoholu i jak oświadczył policjantom, zanim wsiadł do samochodu, pił wódkę. Kierujący stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 178a § 1., grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy, zatrzymany na krajowej siódemce

Patrol ruchu drogowego zatrzymał na krajowej siódemce kierującego samochodem marki Nissan Primera, mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Swoją podróż zakończył w policyjnym areszcie.

Został zatrzymany w sobotę, o godzinie 17.25 w miejscowości Uniszki Zawadzkie, na drodze krajowej nr 7. Jak przyznał podczas kontroli, tego dnia pił wódkę. 34-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Podróż zakończył w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.  

Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 116 kierujących. Pomimo wzmożonych kontroli wciąż niestety nie brakuje osób, które po alkoholu wsiadają za kierownicę. Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie na drodze, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja. W ostatnim czasie, na drogach powiatu mławskiego mieliśmy wiele przykładów odpowiedzialnych reakcji świadków, którzy powiadomili służby a nawet sami uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Takie zachowanie jest godne podziwu, nie zapominajmy jednak o własnym bezpieczeństwie i przede wszystkim zgłośmy zagrożenie, dzwoniąc pod numer 112.

Kradzieże na terenie ogródków działkowych, apel policji

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży z włamaniem do domków na działkach rekreacyjnych przy ul. Kopernika w Mławie. W jednej z altan złodzieje uszkodzili drzwi wejściowe do domku, w drugiej wybili okno. Ukradli m.in. czajniki elektryczne, radioodtwarzacz, podkaszarkę elektryczną oraz sprzęt wędkarski.

Usiłowali także włamać się do budynku świetlicy, uszkadzając skrzydła okna, jednak nie zdołali wejść do środka. Do zdarzenia doszło w okresie od 13 do 14 czerwca. Apelujemy do osób, które widziały w tym czasie podejrzanie zachowujące się osoby na terenie działek lub mają wiedzę na temat kradzieży, pomocną w ustaleniu sprawców, o kontakt z policją. Informacje można przekazywać  anonimowo. Kontakt pod numerem tel. 47 703 62 00.

104392464_1721766464629682_
104295423_1721766324629696_

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy