Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Seicento. 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany przez przypadkowych świadków w miejscowości Kunki, gm. Szreńsk.
Świadkowie zauważyli fiata seicento, którego kierowca wyraźnie nie panował nad samochodem.  Powiadomili policję i zatrzymali kierującego na drodze w miejscowości Kunki, gm. Szreńsk. Okazało się, że za kierownicą fiata siedział 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Jak ustalił patrol, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Dzięki szybkiej reakcji świadków, nie doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a pijany kierowca zakończył objazd terenu  w policyjnym areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 178a § 1., grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Jechała ul. Szreńską z prędkością 125 km/h, straciła prawo jazdy.

Mławscy policjanci ruchu drogowego, zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. Wzmożone kontrole prowadzone są, między innymi, w miejscach zgłaszanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz na odcinkach dróg zagrożonych wypadkami. Pod szczególną kontrolą są także odcinki dróg na terenie zabudowanym.

Pomimo policyjnych kontroli wciąż jednak nie brakuje kierowców, przekraczających prędkość w terenie zabudowanym nawet o ponad 50 km/h. Wczoraj, o godz. 20.45, na ul. Szreńskiej w Mławie patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą samochodem marki BMW, 21-letnia mieszkankę pow. mławskiego. Kobieta jechała z prędkością 125 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Patrol zatrzymał także prawo jazdy kierującej, które posiadała od niespełna 3 lat.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy