Nie gasną emocje w sprawie podniesienia cen śmieci w Mławie. Pomysł burmistrza Kowalewskiego poparła koalicja KWW Sławomira Kowalewskiego, Prawo i Sprawiedliwość (bez jednego radnego, który się wyłamał) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. (SLD to podobno socjaliści, a śrubę jak widać dokręcają jak zachłanni kapitaliści). Radni Polskiego Stronnictwa Ludowego byli uchwale przeciwni.

Z naszych informacji wynika, że w Prawie i Sprawiedliwości duża część członków PIS nie zgadza się z polityką obecnego zarządu PIS w Mławie oraz obciążania mieszkańców Mławy tak horendalnymi cenami za śmieci. Nie rozumieją dlaczego radni PIS-u głosują w ten sposób. Jedyną osobą która wyłamała się i nie poparła pomysłu koalicji był radny Fabisiak z PIS, który wstrzymał się od głosu.

Chcielibyśmy teraz przypomnieć mieszkańcom Mławy jak głosowali na swoich „pupili” i ile głosów na nich oddali. Dziwicie się teraz, że podnoszą ceny śmieci? Nie dziwcie się… Będzie jeszcze drożej!!!

Za pomysłem burmistrza czyli podwyżką cen śmieci zagłosowali:

KWW Sławomira Kowalewskiego: Arkadiusz Dłubisz – 559 głosów, Beta Gadomska – 159 głosów, Michał Nowakowski – 423 głosy, Janusz Stanisław Wojnarowski – 324 głosy, Sławomir Kowalewski – 812 głosów, za którego z racji objęcia funkcji burmistrza weszła Zofia Kazimierska 103 , Leszek Ośliźlok – 170 głosów, Lech Jerzy Prejs – 181 głosów, Filip Tomasz Kowalczyk – 128 głosów, Marian Wilamowski – 210 głosów, Andrzej Karpiński – 270 głosów.

Sojusz Lewicy Demokratycznej: Waldemar Henryk Borowski – 213 głosów,

 

Prawo i Sprawiedliwość: Marek Kiełbiński – 589 głosów, Michał Pol – 788 głosów, Mirosław Zbrzezny – 129 głosów, Mariusz Dziubiński – 169 głosów, Wojciech Krajewski – 302 głosy,

Patryk Fabisiak – 265 głosów, (wstrzymał się od głosu)

Przeciwko podwyżce:

Polskie Stronnictwo Ludowe: Marcin Burchacki – 403 głosy, Wioletta Błaszkiewicz – 205 głosów, Urszula Romualda Sasiak – 101 głosów, BARTOSZCZYK Krzysztof 96,

Warto też zapytać radnych PIS-u dlaczego głosują uchwały, podobne do tych, które chciał w Warszawie przeforsować ich przeciwnik polityczny, a obecny kandydat na prezydenta Trzaskowski? Przecież radni PIS-u w Warszawie do takiego sposobu rozliczenia mieli olbrzymie zastrzeżenia. W Mławie radni PIS-u stawki „zaklepali”. 

Gdzie jest 40-punktowy plan Pana Kiełbińskiego dla Mławy i dlaczego go nie realizuje? Czemu go wykasował ze stron internetowych? Gdzie likwidacja Straży Miejskiej? Gdzie „zgubione” podpisy mieszkańców Mławy? Gdzie protokół ze zniszczenia podpisów? Gdzie pan Pol? Może opowie jak z radnymi pana Kowalewskiego ciąga człowieka po sądach bo mu zadaje niewygodne pytania na ulicy? Materiał filmowy pokazuje jedno, czyli obala fałszywe zeznania, a sędzia, który przyjmuje publicznie medale od burmistrza zasądza o… winie. Dyktator Jaruzelski z takiego sędziego byłby dumny! W końcu wiedział kogo powołuje na takie stanowisko! Dekomunizacja sądów i to jak najszybciej!!!

Warto posłuchać historii Cejrowskiego o której być może nie wiele osób słyszało:

Oczywiście dlaczego tak się dzieje…? to my wiemy. Bo na wiele miesięcy przed wyborami pozbyto się z PIS-u osób, które głośno o tym mówiły. Nie wpuszczono ich na listy. Umówiono się na „cichą” koalicję z burmistrzem, więc same wybory to była czysta farsa i szopka pod publikę, a po wyborach wyłoniła się kolejna „maszynka” do głosowania wszystkiego czego chce burmistrz. Obsadzono na listach PIS-u „spadochroniarzy” od pana, który sprzedał wysypisko śmieci w Mławie i teraz Mławianie mają skutki owych decyzji.

Niektórzy śmieją się, że w Polsce decyzje podejmuję jedna osoba. Nie ma co się śmiać… w Mławie na gruncie samorządowym jest jeszcze gorzej!

Jak by ktoś miał wątpliwości to są takie piękne słowa… Po owocach ich poznacie…, a że owoce są jak widać zgniłe to odpowiedź sama się nasuwa.

Zapraszamy do lektury skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego!

001

002

003

004

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy