Kilka lat temu głośno dyskutowano nad tym czy utrzymywać wysypiska śmieci przez samorządy czy sprzedawać je prywatnym osobom. Po latach okazało się, że Ci którzy mówili, żeby ich nie sprzedawać mieli racje. Zasada „lepiej jeździć własną Syrenką niż wynajętym Mercedesem” chyba się właśnie sprawdza. Bo jak kasy zabraknie Mercedesa zabiorą!

Prywatne firmy w całej Polsce narzucają mieszkańcom  horendalne kwoty za wywóz nieczystości. Najlepsze jest również to, że rządzący w gminach niewiele robią, żeby tę sytuację zmienić. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest zawsze taka sama. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!

Nie zastanawia Państwa również to, dlaczego w połowie gmin w Polsce przy przetargach startuje tylko jedna firma? Nie ma konkurencji a monopolista robi co chce. To już podobno było badane i nikt nie zauważył zmowy cenowej? Z wielką łatwością można stwierdzić, że gdyby w takim przetargu startowały 3-4 firmy cena zmniejszy się  spokojnie o 30-40 %. 

Na ceny śmieci głośno zaczyna narzekać tzw. ulica. Mieszkańcy stojąc w kolejkach do kas głośno, często w niecenzuralnych słowach komentują decyzję radnych oraz pomysły burmistrza. I to jacy mieszkańcy? Ci którzy kiedyś głosowali za tzw. koalicją!

Znając realia tego miasta i naiwność elektoratu niedługo może będzie przedstawiony pomysł (taka próba już była kilka lat temu) budowy spalarni śmieci. Wtedy to będzie skok nie tylko na kasę ale również na Wasze zdrowie. Przecież jasne jest, że taka spalarnie nie będzie paliła tylko mławskich śmieci bo jest ich po prostu za mało ale rozpocznie się przywóz śmieci z wielkich aglomeracji. To już widzieliśmy przez kilka lat!

Po swojej decyzji i ze swoich źródeł wiemy, że koalicja po swojej decyzji jest mocno spanikowana. 16 radnych jakoś za często na ulicach miasta nie widać. Elektoracie pytaj dlaczego mimo Waszego poparcia w wyborach wykręcili Wam taki numer?

Głośno mówi się o przeprowadzeniu referendum w celu odwołania radnych i burmistrza. Ale czy Wy ludzie, mieszkańcy Mławy jesteście zdolny do odwołania swoich ulubieńców? Raczej śmiem wątpić! Przecież już niejednego mieszkańca słyszałem:

O idzie mój ulubieniec z rady… jest taki miły i sympatyczny. Zawsze cmoknie w mankiet. Baaa nawet autem mnie podwiezie. Jest taki miły i kulturalny. Zawsze do kościoła chodzi. Ten to równy gość… radny a na dyskoteki z nami jeździ… Ty wiesz ile ma zdjęć z gwiazdami disco-polo?

No własnie głosujecie na tych „równych” gości, a oni śrubkę dokręcają! Nie wspomnę już o kneblowaniu wolności słowa i zakazach w zabieraniu głosu na sesjach rady miasta Mława.

Zapomniał bym też wspomnieć o akcji myjcie się kochani bo Covid-19 Was zabije. Teraz w trakcie pandemii już mówią, a przecież podobno się jeszcze nie skończyła, oszczędzajcie wodę bo za śmieci zapłacicie drogo. Cóż za przewrotność w przeciągu kilkunastu dni!

Płaczcie i płaćcie. 

Dedykacja oczywiście należy się nie tylko już urzędnikom ale elektoratowi, który sam sobie zafundował jasny wybór! Piosenka „Jaki pan taki kram, czego chciałem teraz mam”. Warto wysłuchać do końca. 

PS. Radni PIS-u to chcieli poprzez podniesienie ceny śmieci podnieść sondaże prezydenta Dudy przed wyborami? Czy celowo wsadziliście mu kij w szprychy, żeby przegrał? Komu służycie?  Panowie nie wystarczy robić sobie z nim selfiki, trzeba jeszcze na Jego korzyść działać! Funkcje dyrektorów widocznie Wam wystarczyły, żeby się „sprzedać”!

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy