Mławscy policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli papierosy różnych marek oraz krajankę tytoniową, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte ponad 70 tysięcy złotych. Kontrabandę posiadał 49-letni mieszkaniec Działdowa.
Został zatrzymany w sobotę,  w miejscowości Szydłowo. W bagażniku auta przewoził  40 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas dalszych czynności, mławscy policjanci przeszukali także dom, pomieszczenia gospodarcze  oraz budynki firmy, należące do zatrzymanego, na terenie pow. działdowskiego. Kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli  papierosy różnych marek w ilości ponad 27 tysięcy sztuk. Łączna wartość przejętej kontrabandy to ponad 70 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi referat do wali z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.
 
Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Uwaga. Oszustwo na dopłatę do paczki. Mławianka straciła pieniądze z konta

Mławska policja przestrzega przed oszustwami na tzw. dopłatę do paczki. Oszuści wysyłają wiadomość sms, informując o konieczności dopłaty za zdezynfekowanie przesyłki. Mieszkanka Mławy straciła ponad 5 tysięcy złotych ze swojego konta.

Do oszustwa doszło tuż przed weekendem. Mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość  sms, z której treści wynikało, że musi dopłacić 50 groszy do przesyłki, ponieważ firma kurierska musi zdezynfekować paczkę. W wiadomości podany był link do wpłaty. Kobieta skorzystała z linku, który przekierował ją na stronę banku. Po zrealizowaniu wpłaty okazało się, że z konta mławianki wypłacono nie 50 groszy a ponad 5 tysięcy. Postępowanie prowadzi referat do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.

Policja ostrzega – informacje o dopłacie do paczki to najczęściej oszustwo. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, skontaktuj się z biurem obsługi klienta danej firmy kurierskiej. Nie korzystaj z linków do wpłat, przesyłanych w wiadomościach sms lub e-mail.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy