Trwają czynności policji w sprawie znęcania się nad zwierzęciem na terenie gminy Szydłowo. Na podwórku prywatnej posesji  odnaleziono martwego psa. Zwierzę zostało zabite prawdopodobnie tępym narzędziem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 28.05.2020 r., policję powiadomiła właścicielka psa. Kiedy wyjeżdżała do pracy, jej pies był uwiązany na łańcuchu przy budzie. Kilka godzin później odnalazła swojego psa, leżącego na podwórku. Zwierzę było martwe. Policja ustala w jaki sposób doszło do zabicia zwierzęcia, badania wykonuje lecznica weterynaryjna w Mławie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zwierzę było uderzane tępym narzędziem. Podejrzewanym o zabicie psa jest 90- letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Z uwagi na wiek, odstąpiono od jego zatrzymania.  Postępowanie prowadzi posterunek policji w Szydłowie.

Zgodnie z art. 35  ust 1. Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy