Mławscy kryminalni z referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartości rynkowej ponad 19 tysięcy złotych. To już kolejna, w tym miesiącu kontrabanda, ujawniona na terenie gminy Wieczfnia Kościelna.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2020 r. Nielegalny towar posiadał 45-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, na terenie jednej z miejscowości w gm. Wieczfnia Kościelna,  kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli papierosy różnych marek. Ich cena rynkowa to ponad 19 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego,  kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Kolejny pijany za kierownicą. Przewoził pasażerkę.

Patrol policji z posterunku w Wieczfni Kościelnej zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Golf. Pijany kierowca przewoził pasażerkę. W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu.

Został zatrzymany przez interweniujący patrol 26 maja, o godz. 19.00 w Rzęgnowie. 28-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Przewoził pasażerkę. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Wieczfni Kościelnej.

Pomimo wzmożonych kontroli drogowych oraz częstych reakcji samych świadków – nadal nie brakuje osób, które wsiadają po pijanemu za kierownicę. Dlatego tak ważna jest społeczna reakcja. Jeśli widzisz kierowcę, którego zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości, powiadom policję. Takie zgłoszenie możesz przekazać anonimowo. Wystarczy zadzwonić pod numer 112.
To ważne, byś zrobił to właśnie TY, jeśli sądzisz, że zareaguje inny świadek – może być za późno by zapobiec tragedii.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy