W piątek (15.05.2020) działdowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie 544 na odcinku wjazdu do Działdowa na ul. Mławskiej.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, idący chodnikiem pieszy – mieszkaniec gminy Działdowo – zachwiał się i wtargnął pod jadący drogą pojazd marki VW Golf. Na skutek kontaktu z pojazdem 33-latek doznał urazu prawej nogi. Kierujący autem 42-latek z Działdowa był trzeźwy. Pieszy miał natomiast blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę przewieziono karetką pogotowia do szpitala, jednak odmówił on pomocy i hospitalizacji. 33-letni pieszy odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

W tym samym dniu na parkingu przy jednej z ulic w Działdowie policjanci z wydziału kryminalnego podczas kontroli pojazdu marki Alfa Romeo ujawnili przy kierującym substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i środki odurzające w postaci marihuany. Narkotyki posiadał 22-letni mieszkaniec Działdowa, który siedział za kierownicą tego pojazdu. Policjanci zatrzymali młodzieńca celem wyjaśnienia. Za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (16.05.2020) policjanci ruchu drogowego na ul. Lidzbarskiej w Działdowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda. Za kierownicą auta siedział 42-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę  i zatrzymali mu prawo jazdy. Olsztynianin odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu.

Podobnie w miejscowości Kurki ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego kierowcę, który znajdował się po użyciu alkoholu. Tym razem to 58-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, który prowadził pojazd marki Daewoo Nubira. Również w tym przypadku kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Zarówno 42-latkowi, jak i 58-latkowi grozi kara grzywny lub aresztu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei policjanci prewencji na jednej z ulic w Działdowie podczas kontroli drogowej pojazdu marki Honda ujawnili, że kierujący autem 31-letni działdowianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jak ustalili policjanci, zostały mu one cofnięte decyzją starosty działdowskiego. Mężczyzna odpowie za złamanie decyzji administracyjnej i nieprzestrzeganie zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz  wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek (15.05.2020) około godz. 11:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki. Z ustaleń policjantów nidzickiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego potrąciła jadącą prawidłowo drogą W538 w kierunku Uzdowa kobietę jadącą rowerem. W wyniku zdarzenia kierująca jednośladem nie odniosła obrażeń ciała. W związku z popełnieniem wykroczenia określonego w art. 86 kw na kierującą oplem policjanci nałożyli mandat w wysokości 500 zł i punkty karne.

W sobotę około godz. 8:00 w miejscowości Rączki gm. Nidzica patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 68-latka wykazało 0,44 promila alkoholu w jego organizmie. Następnego dnia około godz. 15:00 w Powierżu gm. Janowiec Kościelny policjanci nidzickiej drogówki ujawnili kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 40–letni mieszkaniec gminy Kozłowo kierował na rower mając 3,1 promila alkoholu w organizmie. Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoją jazdę. Grozi im kara aresztu, grzywna do 5000 zł oraz środek karny w postaci zakazu kierowania rowerami do 3 lat.

Policjanci wyjaśniają również okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę około godz. 19.30 na ul. Olsztyńskiej w Nidzicy. Osoba kierująca Oplem Astra wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa 42–letniemu motocykliście jadącemu w kierunku miejscowości Litwinki, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący motocyklem marki Honda w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Badanie stanu trzeźwości uczestników wypadku wykazało, że oboje wsiedli za kierownicę po wcześniej spożywanym alkoholu. 33–letnia kobieta siedząca za kierownicą opla miała ponad 1,2 promila a mężczyzna jadący motocyklem blisko 0,3 promila. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zabezpieczono na policyjnym parkingu a sprawczyni wraz z pasażerem zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy