Mławscy policjanci zatrzymali w centrum Mławy nietrzeźwego kierującego. 43-letni mławianin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policję zaalarmował przypadkowy świadek.
Do zatrzymania doszło 20 maja 2020 r., o godz. 20.30 na ul. Padlewskiego w Mławie. Patrol policji otrzymał zgłoszenie, dotyczące kierującego volkswagenem touran, który może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zauważyli samochód na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Padlewskiego. Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą auta siedział 43-letni mieszkaniec Mławy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W samochodzie był także pijany pasażer, mieszkaniec pow. mławskiego -właściciel samochodu. Obaj mężczyźni nie rozumieli powodu policyjnej interwencji. Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

To już kolejne, w ciągu kilku dni, zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, dzięki reakcji świadka. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie na drodze. By zapobiec tragedii wystarczy reakcja, polegająca na powiadomieniu policji. Taką informację można przekazać anonimowo. Bezpieczeństwo na drodze naprawdę  zależy od każdego z nas. Zero tolerancji dla pijanych za kierownicą to ważna zasada. Policjanci dziękują za odpowiedzialne reakcje.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy