Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego. 73-letni kierowca fiata miał w organizmie 3 promile alkoholu. Zatrzymali go świadkowie i powiadomili policję.
Do zdarzenia doszło  14 maja 2020 r., tuż przed godziną 18.00, na drodze w miejscowości Piegłowo Wieś, gm. Szydłowo. Jak wynika z ustaleń, przypadkowi świadkowie  zauważyli kierującego samochodem marki Fiat Qubo, który nie panował nad pojazdem – przekraczał oś jezdni, zjeżdżając na pobocze.  Inni kierujący postanowili interweniować. Jeden z nich zajechał drogę kierującemu fiatem. W zatrzymaniu pomógł również drugi świadek. Okazała się, że za kierownicą siedzi starszy mężczyzna, od którego czuć było silny zapach alkoholu. Świadkowie zaalarmowali policję. Interweniujący patrol ustalił, że zatrzymany przez świadków kierowca, to 73-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Wracał od kolegi, z którym pił wódkę. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, stracił je już wcześniej – za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Fiat został odholowany na parking strzeżony a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Policjanci dziękują świadkom zdarzenia. Takie działanie pomogło uchronić innych uczestników ruchu drogowego ale także i samego zatrzymanego, przez realnym zagrożeniem. Bycie bohaterem na co dzień polega właśnie na tak odpowiedzialnych reakcjach.    

Podsumowanie działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policja apeluje o rozsądek na drodze

Wczoraj, na terenie całego kraju, prowadzone były skoordynowane działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na terenie pow. mławskiego ukarano 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Mławscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania statycznie i dynamicznie, wykorzystując m.in. ręczne mierniki prędkości, w tym miernik prędkości  z wizualizacją.W 2019 roku kierujący pojazdami spowodowali na terenie kraju ponad 26 tys. wypadków drogowych z czego prawie 6 300 powstało z powodu nadmiernej prędkości. Wypadki drogowe, którym towarzyszy  duża prędkość, najczęściej kończą się tragicznie. (inf. Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Najważniejsza powinna być jednak nie wizja kary a poczucie wzajemnej odpowiedzialności na drodze – Twój błąd na drodze może zabić Ciebie lub zupełnie przypadkową osobę. Nie cofniesz czasu, nie będziesz miał drugiej szansy na podjęcie decyzji. Egoizm, brawura, agresja na drodze – to śmiertelnie niebezpieczne sytuacje.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która umożliwia całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu,  warunków pogodowych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy