Objęty kwarantanną mławianin, zamiast stosować się do zasad izolacji,  wychodził z domu i na zakupy, nie zasłaniał ust i nosa. Kilkakrotnie interweniowali policjanci. Policję alarmowali także sami mieszkańcy.
43 -letni mławianin został objęty kwarantanną 4 maja 2020 r.. Zamiast przestrzegać zasad izolacji wychodził z domu i na zakupy. Podczas jednej z policyjnych interwencji, spacerował na terenie miasta w stanie nietrzeźwości. Był również widziany na zakupach, nie zakrywał ust i nosa – interweniowała obsługa sklepu. O jego zachowaniu policja powiadomiła Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie. Mężczyzna został ukarany grzywną. Pomimo tego nadal wychodził z domu. Podczas jednej z interwencji patrol  zauważył mławianina spacerującego po mieście. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponownie powiadomiono sanepid. Mławianin nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, mławscy policjanci są zmuszeni do objęcia 43- latka wzmożonymi kontrolami.

Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych  zasad, która  pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych a nawet aresztowane.

Nietrzeźwy kierowca na siódemce. Miał ponad 3 promile

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec gminy Stupsk miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zatrzymania doszło 12 maja, o godz. 20.55. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Daewoo Lanos, 28-letni mieszkaniec gm. Stupsk miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kodeksu karnego – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy