Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego, który wjechał samochodem do rowu. Zareagowali świadkowie zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe. Kierowca uciekł do lasu, został zatrzymany chwilę później.

Do zdarzenia doszło 8 maja, o godzinie 16.20 na drodze w miejscowości Choszczewka Kolonia gm. Dzierzgowo. Jadący tamtędy, przypadkowy świadek, zauważył samochód marki Audi A3 unieruchomiony w rowie. Za kierownicą auta siedział mężczyzna. Był nieprzytomny lub spał. Na miejscu zdarzenia zatrzymali się jeszcze inni kierowcy.  Świadkowie wezwali służby ratunkowe i ocucili kierowcę, który następnie wydostał się z samochodu i uciekł. Patrol policji, krótko po tym zdarzeniu, odnalazł kierowcę w pobliskim lesie.  41-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia drogowego nie odniósł żadnych obrażeń. Został zatrzymany  w policyjnym areszcie. Patrol odebrał kierującemu prawo jazdy dziewięciu kategorii.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kodeksu karnego – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy