Trwają czynności mławskiej policji w sprawie mieszkańca pow. żuromińskiego, który uciekł przed kontrolą drogową. Okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania. W miejscowości Kobuszyn przekroczył prędkość. Policjanci zarejestrowali nie tylko wykroczenie drogowe ale także wizerunek   uciekiniera. Usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia 2020 r. w miejscowości Kobuszyn, chwilę po godz. 20.00. Patrol ruchu drogowego zauważył pojazd marki Honda Civic, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na widok policyjnego patrolu i sygnałów do zatrzymania, kierujący hondą przyspieszył. W aucie znajdowały się dwie osoby. Kierowca uciekł przed policyjnym pościgiem, skręcając w drogę gruntową a następnie do lasu. Szybko ustalono uciekiniera. Patrol policji, posługiwał się urządzeniem TruCAM, łączącym funkcje detekcji prędkości oraz rejestracji wideo i zdjęć. Mężczyzna zgłosił się do posterunku policji w Bieżuniu.  Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, próbował uniknąć policyjnej kontroli, bo nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z art. 178 b Kodeksu karnego, za niezatrzymanie się do kontroli ruchu drogowego, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy