Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło 22 kwietnia 2020 r., na skrzyżowaniu ul. Zachodniej i Kościuszki w Mławie. Do szpitala trafiły dwie osoby. Samochód marki Dacia Dokker, którym kierował sprawca zdarzenia, dachował. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło o godz. 13.40. Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki Dacia Dokker, 59-letni mieszkaniec Ciechanowa, wyjeżdżając z ul. Zachodniej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadący ul. Kościuszki samochód marki Opel Corsa. Oplem kierował 65-letni mieszkaniec pow. działdowskiego. W samochodzie znajdowała się 64-letnia pasażerka, także mieszkanka pow. działdowskiego. W wyniku zderzenia się aut, dacia dachowała. Dwie załogi pogotowia ratunkowego udzielały pomocy uczestnikom wypadku. Do szpitala przewieziono pasażerkę opla i kierowcę dacii. Doznali oni ogólnych potłuczeń ciała. Po udzielonej im pomocy medycznej zostali zwolnieni ze szpitala. Kierujący dacią był pod wpływem alkoholu, w organizmie miał ponad 1,40 promila. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

kolizja-Z.-Morawskiej

Czterech zatrzymanych sprawców kradzieży. Usłyszeli już zarzuty

Dzielnicowa z posterunku policji w Szydłowie, wspólnie z funkcjonariuszem straży gminnej zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży. Jak się okazało, nie działał sam. Krótko po zdarzeniu policjanci ustalili i zatrzymali trzech jego wspólników. Złodzieje kradli sprzęt rolniczy oraz inne przedmioty z wyposażenia domu, w jednej z miejscowości na terenie gm. Szydłowo.

Sprawcy, z terenu gospodarstwa, ukradli maszynę rolniczą do oczyszczania zboża a z budynku mieszkalnego wynieśli maszynę do szycia, meble oraz inne sprzęty. Jeden ze sprawców, został zatrzymany 21 kwietnia, na gorącym uczynku, przez interweniujący patrol, tj. dzielnicową i strażnika gminnego. To 59-letni mieszkaniec gm. Szydłowo. Trafił do policyjnego aresztu. Krótko po tym zdarzeniu, policjanci ustalili i zatrzymali pozostałych podejrzanych, to mieszkańcy gm. Szydłowo w wieku 55, 23 i 20 lat. 22 kwietnia, cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie.

Zgodnie z art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy