Po kilku tygodniach akcji informacyjnych oraz upomnień, policjanci zaczęli stosować mandaty wobec osób naruszających zasady dotyczące bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. W ciągu minionego weekendu mławscy policjanci ukarali mandatami kilkanaście takich osób.

Wśród ukaranych jest dwóch młodych mieszkańców Działdowa, którzy w nocy z soboty na niedzielę urządzili sobie objazd Mławy i okolic. Zostali zatrzymani przez interweniujący patrol 5 kwietnia 2020 r. o godz. 3.00 w nocy na ul. Polnej w Mławie i ukarani mandatami. Dodatkowo, jak się okazało podczas kontroli, samochód marki mercedes, którym podróżowali nie był ubezpieczony, nie miał także aktualnych badań technicznych.

W niedzielę, o godz. 19.00 patrol interweniował na ul. Krajewo w Mławie. W zatrzymanym do kontroli seacie toledo podróżowały bez konkretnego celu trzy młode osoby. Jak się okazało, autem kierował bez uprawnień 16-letni chłopak. Przewoził swoją rówieśniczkę oraz 22-letniego brata „dla zabicia czasu” . Dorosły pasażer został ukarany mandatem. W przypadku nieletnich – za brak nadzoru rodzicielskiego oraz udostępnienie samochodu osobie nieletniej bez uprawnień, mandatami ukarano rodziców.

W poniedziałek (dziś), o godz. 11.00 w Otoczni Starej patrol policji interweniował wobec czterech mężczyzn, którzy postanowili poćwiczyć na siłowni, znajdującej się na świeżym powietrzu. Cała czwórka została ukarana mandatami.

Policjanci interweniowali także wobec  pieszych, poruszających się w kilkuosobowych grupach na terenie miasta. Kontrole te są koniecznością, większość mieszkańców rozumie potrzebę stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Są jednak i takie osoby, które podczas policyjnej kontroli są agresywne i wulgarne.

W przypadku rażących naruszeń zasad bezpieczeństwa, policja przekazuje informacje stacji sanitarno – epidemiologicznej w Mławie. Mławska policja nie odnotowała natomiast przypadków złamania zasad przez osoby objęte kwarantanną.

To dla nas bardzo trudny czas, dlatego dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy w solidarny sposób troszczą się o bezpieczeństwo, pozostają w domu i upominają znajomych o stosowaniu zasad bezpieczeństwa.

Przed nami wiosenny, ciepły weekend. Zdajemy sobie sprawę, jak trudno w takie dni pozostać w domu. Musimy jednak przetrwać ten trudny czas. Tylko pozostanie w domu daje szansę skutecznego ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy