Mławscy kryminalni ujawnili plantację konopi indyjskich oraz gotową do sprzedaży marihuanę, warte na rynku ponad 350 tysięcy zł. Podczas działań, policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, podejrzanego o posiadanie  środków odurzających oraz uprawę konopi. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mławscy kryminalni, realizując czynności w prowadzonym wraz z prokuraturą śledztwie, na terenie gminy Regimin (pow. ciechanowski), w prywatnym budynku mieszkalnym ujawnili w pełni wyposażoną plantację konopi indyjskich oraz 5,5 kg gotowego do sprzedaży suszu. Uprawa prowadzona była na strychu budynku. Rośliny hodowano w specjalnych namiotach, wyposażonych w profesjonalne lampy oraz system wentylacji. Policjanci zabezpieczyli także m.in. urządzenia służące do porcjowania narkotyków. Akcja mławskich kryminalnych przeprowadzona została pod koniec ubiegłego tygodnia. Zatrzymany przez policjantów, podejrzany 28-latek, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie z dnia 31 stycznia br., został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają czynności.

nar3x

Wjechał ładowarką do rowu, był nietrzeźwy i poszukiwany

Patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego ładowarką teleskopową. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany a ładowarkę zabrał z terenu prywatnej  firmy w Kuklinie. Zatrzymany, to 23-letni mieszkaniec Siedlec.    

Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 19.45 na odcinku krajowej siódemki, między Mławą a Kuklinem. Kierujący ładowarką teleskopową, na widok patrolu policji, zjechał do przydrożnego rowu. Chwilę później został zatrzymany. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, pojazd zabrał bez wiedzy właściciela, z terenu prywatnej firmy w Kuklinie  a do tego jest poszukiwany w celu odbycia kary zastępczej za nieopłaconą grzywnę. Właściciel odzyskał ładowarkę teleskopową a młody mieszkaniec Siedlec trafił do mławskiego aresztu. Trwają czynności policji.

Tragiczny wypadek w okolicach Szumska

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie tragicznego wypadku drogowego , w którym zginął 29-letni mieszkaniec pow. mławskiego.

Do wypadku doszło 1 lutego, chwilę po północy na trasie relacji Dzierzgowo – Rzęgnowo, w okolicach Szumska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Fiat Panda, zjechał na lewą stronę drogi a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewa. Młody mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Postępowanie prowadzi mławska policja i prokuratura.

wypadek-Szumsk-01-02-2020

Ponad 200 kontroli, 3 zatrzymanych nietrzeźwych

Pomimo zapowiadanych kontroli drogowych, wciąż niestety nie brakuje kierowców, decydujących się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. W ciągu weekendu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 220 kierujących. Zatrzymano 3 nietrzeźwych za kierownicą. Wszystkich jednego dnia, 31 stycznia 2020 r..

O godz. 11.30 na ul. Długiej w Mławie, 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierował samochodem marki Peugeot. Mężczyzna  miał w organizmie  ponad 3 promile alkoholu.
O godz. 19.30, na ul. Spichrzowej w Mławie patrol prewencji zatrzymał kierującego samochodem marki Seat Cordoba. 62-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie również ponad 3 promile alkoholu.
O godz. 20.00, w Zgliczynie Witowym ( gm. Radzanów), patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Smart Simpa. 59-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Ponadto, jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.
Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a §1 Kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 Źródło: KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy