W trakcie niedzielnej służby (26.01.2020 r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego na terenie miasta Działdowa zauważyli pojazd marki Seat na niemieckich numerach rejestracyjny, który postanowili skontrolować. Zanim dojechali do auta, jego kierowca zauważywszy radiowóz przyspieszył i skręcił w jedną z sąsiednich ulic, zatrzymując się przy bloku mieszkalnym. Z pojazdu wybiegł pasażer.

Policjanci szybko jednak zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 32-letni działdowianin, znany policjantom z uwagi na swoją przeszłość kryminalną. Policjanci zabezpieczyli także woreczek foliowy, którego mężczyzna próbował pozbyć się niezauważenie. Zawartością była amfetamina owinięta dodatkowo w paragon. Funkcjonariusze skontrolowali również kierowcę seata. Był nim 22-letni mieszkaniec Działdowa, który jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn, który nie budził żadnych podejrzeń. Wobec kierującego autem policjanci wystawili wezwanie  do złożenia stosownych wyjaśnień w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym. Natomiast pasażera pojazdu podejrzanego o posiadanie narkotyków zatrzymali w pomieszczeniach komendy do wyjaśnienia. Z kolei funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadząc w piątek (24.01.2020) własne działania ustalili, że w jednej z miejscowości w gminie Działdowo znajduje się pojazd marki Volkswagen, którego kierujący może posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie przed jedną z posesji zastali to auto. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Podczas kontroli mężczyzny policjanci ujawnili w jego odzieży z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna wraz z zabezpieczonym materiałem został przetransportowany do komendy policji w Działdowie celem złożenia wyjaśnień. Badanie suszu wykazało, że to marihuana. Obaj zatrzymani, 32- i 29-latek odpowiedzą za przestępstwa przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z jej przepisami, za posiadanie substancji psychotropowej lub środków odurzających sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy