Do tragicznego zdarzenia na ulicy Stary Rynek w pobliżu Ratusza, doszło około godziny 02:45. Mężczyzna w wieku 48 lat zranił nożem w okolice nerki 18-letniego chłopca, mieszkańca Nidzicy. Napastnik podobno pomylił osoby.

Zranionego chłopca karetka pogotowia ratunkowego przewiozła do SPOZ w Mławie, a następnie do szpitala w Ciechanowie. Niestety, ale młody człowiek zmarł w wyniku odniesionych ran.

Z informacji pozyskanych, okazuje się, że sprawca tego makabrycznego czynu jest znany wcześniej mławskiej policji-został zatrzymany. Czynności śledcze w tej sprawie prowadzi mławska prokuratura.

W tej sprawie, która nigdy nie powinna się zdarzyć, pod okiem miejskiego monitoringu, w pobliżu „jaskini mławskiego hejtu”, ginie młody człowiek. Rzecz jasna sprawca tego bestialskiego czynu jest zatrzymany.

W tej sprawie pojawia się pytanie, co w tym czasie robiła obsługa monitoringu wizyjnego? Mamy nadzieję, że działała sprawnie!

Zadaniem osób operujących wspomniany monitoring jest wychwytywanie zagrożeń, przestępstw i wykroczeń, które zagrażają porządkowi publicznemu.

Czy w Mławie można czuć się tak naprawdę bezpiecznym, jak to próbują wmawiać nam władze miejskie?

Ostatnio można odnieść wrażenie, że nie! Za dużo śmiertelnych zdarzeń w centrum miasta, każe powątpiewać w prawdomówność władz.

Nawet próbując uskuteczniać swoją propagandę, poprzez przyznawanie odznaczeń: Zasłużony dla Miasta Mława (przed Nalotem bombowym na Mławę i Sesji Rady Miasta), takim osobom jak:

 1. Marcin Bagiński – Prokurator Rejonowy w Mławie,
 2. Kazimierz Domżalski – Przewodniczący Wydziału II Karnego w Sądzie Rejonowym w Mławie,
 3. Tomasz Mync – Prezes Sądu Rejonowego w Mławie,

DSC_0059-(1)

Zapomnielibyśmy, przecież Sąd Rejonowy w Mławie popisał się wydawaniem „sprawiedliwych” wyroków, jak to było w przypadku  Katarzyny Kaszuby- byłej Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Sędzia Leszek Borowski postanowił o warunkowym umorzeniu postępowania na okres trzech lat próby wobec oskarżonej o jazdę w stanie nietrzeźwości.

DSC_0055

Czy sędzia był świadomy swojego czynu?

Przecież jazda po pijanemu, może doprowadzić do opłakanego w skutkach wypadku, często śmiertelnego.

Być może sędzia tej świadomości nie miał, cóż, nie zawsze sprawiedliwe wyroki zapadają w  polskim wymiarze sprawiedliwości.

Czy oglądając takie sceny macie jeszcze wątpliwości dlaczego umarza się wiele spraw lub wyroki sądowe w Polsce są irracjonalne? Może idźcie odpalcie jeszcze kilka świeczek w obronie niezależności sądów i prokuratur i pokrzyczcie Konstytucja… My zapaliliśmy ale w miejscu śmierci tego młodego człowieka!

Kolejne pytanie brzmi, gdzie w tym czasie byli tacy „wspaniali” policjanci, którzy w niezwykle błyskawiczny sposób, wystosowali do sądu w Mławie, wniosek o ukaranie 300-złotowym mandatem, człowieka, który ośmielił się zadać na ulicy pytanie jednemu z radnych miejskich, obecnie ściśle współpracujących z burmistrzem Kowalewskim? (Zobaczymy co powiedzą jak obejrzą nagranie wideo z tego wydarzenia).

Gdzie panowie byliście?

Na kawie, na kebabie, a może spaliście w samochodzie pod ogródkami działkowymi?

Sytuację, która zbulwersowała wielu Mławian, a która wzbudza ból, łzy i cierpienie, skomentował na facebooku, działacz Prawa i Sprawiedliwości, były policjant KPP w Mławie Zbigniew Ruszkowski, następującymi słowami:

Czas w naszym mieście na poważną debatę o bezpieczeństwie ale nie o 10.30 w otoczeniu pracowników komendy. Panie Ryfiński czas się obudzić i porozmawiać z ludźmi.

Tych słów, nie trzeba komentować, one same dają do zrozumienia, co do powiedzenia mają byli policjanci mławskiej komendy, którzy znają problemy od przysłowiowej podszewki.

Ciekawy jest również skład miejskiej komisji: Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej:

Marek Kiełbiński – przewodniczący

Waldemar Borowski

Beata Gadomska

Leszek Ośliźlok

Michał Pol

Mariusz Szczechowicz (zrezygnował z funkcji radnego)

Janusz Wojnarowski

Mirosław Zbrzezny

No jak członkami tej komisji są „specjaliści” od zbierania podpisów za likwidacja Straży Miejskiej w Mławie i donosów na policję na działacza społecznego  to się nie ma co dziwić, że skutki są opłakane. Może Pan Ruszkowski zapyta swoich kolegów z partii i koalicjantów z Ratusza co zrobili, żeby było lepiej…

Wypinajcie dalej swoje klapy do medali. Niedługo wasze garniturki będą wyglądały jak marynarka Leonida Breżniewa.

1268495934_by_OstryGooner_600

20191117_184337

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

3 Komentarze

 • Odpowiedz
  Jaa
  18 listopada 2019

  Sprawca pomyslił ofiary? To teraz ja wam powiem jak to będzie wyglądało uznają że w chwili zdarzenia był nie poczytalny… A może w Polsce czas wprowadzić śmierć za śmierć? Ile trzeba mieć w sobie nienawiści, aby zadać cios nożem. Młody chłopak, który miał przed sobą całe życie, plany wszystko to zostało stracone w ciągu kilku minut przez jakiegoś skur…

 • Odpowiedz
  Ilona
  17 listopada 2019

  Wszędzie sekty lub mafia. Lekarze własny świat (bo są ponad ludźmi), władza własny świat (również), policja własny świat (również), prokuratura własny świat (również, a o sądach to nawet nie wspomne. Również dziwiłam się tym, którzy bronili WOLNYCH sądów. Czego tu bronić? Tego żeby również mieli swój własny świat i byli ponad wszystkimi. Narazie jest spokój ale ludzie mają powoli dosyć. Idziesz do szpitala i jeżeli nie dasz kasy to jesteś śmieciem i tak jest wszędzie. Nie szanujemy się nawzajem. Zero empatii, ludzkości, uczuć, odrobiny zrozumienia. Chorzy psychiczni, prześladowcy, zwyrodnialcy są ponad ofiarami. Normalni ludzie stają się rybami bez prawa głosu. Ile tak można. Tu nie chodzi o bunt. Ludzie są już zmęczeni.

 • Odpowiedz
  Obserawator
  17 listopada 2019

  A może pora zająć się Mławską wylęgarnią zadym? Czytaj kręgielnia…