Dwie połączone akcje Grupy Zalewski, które rozpoczęły się 1 listopada, a zakończą z dniem 1 marca 2020 roku. Cel akcji, to pomoc osobom bezdomnym, ale szczególnie tym, którzy zimę postanowili spędzić koczując w pustostanach i innych miejscach na terenie Mławy, Działdowa i okolic.

Grupa Zalewski jak co roku zwiększy liczbę swoich patroli, które będą lokalizować miejsca przebywania osób bezdomnych w celu dotarcia z pomocą do tych, którym grozi śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Od 1 listopada aż do marca 2020 r. czynny jest numer telefonu 690 130 139 gdzie każdy z mieszkańców może nagrać na automatyczną sekretarkę informacje o miejscu koczowania osoby bezdomnej. Zgłoszenia można również dokonać pisząc na adres poczty elektronicznej patrolszuka@wp.pl Grupa Zalewski odpowie na każde zgłoszenie zachowując anonimowość osoby zgłaszającej. Tradycją w ramach akcji stały się wspólne patrole z funkcjonariuszami policji,a więc w tej edycji będzie to również realizowane. Wielką pomocą przez wszystkie lata jest wsparcie od instytucji i osób indywidualnych poprzez nieodpłatne przekazywanie niezbędnych rzeczy i przedmiotów takich jak: koce,koce termiczne, śpiwory, ogrzewacze do rąk, termosy, kubki termiczne, ciepłe obuwie, latarki, znicze LED, baterie AA, żywność konserwowa – to wszystko jest wielką pomocą dla człowieka bezdomnego przebywającego w pustostanie. Mieszkańcy nigdy nie zawiedli,a tym samym nie pozostawili bezdomnych bez pomocy. Grupa Zalewski zwraca się ponownie z apelem o przekazywanie wyżej wymienionych rzeczy.Nie przyjmowana jest odzież ponieważ Grupa Zalewski korzysta z zapasów ubiegłorocznej zbiórki. Kontakt w postaci wiadomości sms w celu przekazania wyżej wymienionego wsparcia na numer tel. 517 054 400. 
Grupa Zalewski

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy