Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza 31 sierpnia 2019 r. w godz. 12.00 – 16.00 na Piknik Matematyczny mający miejsce na przasnyskim rynku. Będziemy szyfrować, kodować i przekazywać tajne wiadomości.

Poznamy spartańskie skytale, rzymski szyfr Cezara i historię najsłynniejszej maszyny szyfrującej – Enigmy. Jakich kodów, znaków i gestów używamy na co dzień? Dowiemy się, jak skutecznie ukryć przed niepowołanymi osobami to, co chcemy przekazać w sekrecie.Naukowy plac zabaw pomoże rozwijać wyobraźnię przestrzenną, oraz nauczyć się ciągów przyczynowo – skutkowych. 
Podczas Pikniku premierę będzie miała gra wielkoformatowa „Dworskie sprawunki”. Rozgrywka będzie osnuta wokół historii znajomości Kazimierza Żórawskiego i Marii Skłodowskiej. Gracze wcielą się w role przyjaciół głównego bohatera, Kazimierza. Tworzyć będą kilkuosobowe zespoły. Ich zadaniem będzie pomóc Kazimierzowi w wielu domowych obowiązkach, o które został poproszony przez swoich rodziców. Dzięki temu w tym samym czasie będzie mógł spotkać się ze swoją ukochaną Marią. Obowiązki domowe (i gospodarcze) będą opracowane na wzór zadań matematycznych. Podczas poruszania się po planszy gracze będą trafiali także na zadania innego typu, wymagające od nich sprytu, refleksu, pomysłowości czy szczęścia. Zadanie „Nie bój się matematyki” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019. 

 Z poważaniem
 Monika Miłoszewska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy