20 sierpnia 2019 r. podczas sesji Rady Miasta Mława burmistrz zdementował krążącą od wielu dni plotkę jakoby został pobity.

Przedstawiał zdjęcia z kolarskiego wyścigu Tour de Pologne amatorów i pokrzykiwał aby nikt nie nagrywał po za mediami, które nagrywają i transmitują sesje Rady Miasta. Ciekawa sprawa… Jeśli taki z burmistrza demokrata to jak w sposób wybiórczy może sobie wybierać media, które mogą transmitować sprawę o której mowa jest w publicznym miejscu na oficjalnej sesji Rady Miasta Mława? Należy również zadać pytanie Panu Przewodniczącemu Prejsowi… Dlaczego i w jakim trybie Pan burmistrz został dopuszczony do wygłaszania i dementowania prywatnych spraw? Przecież nie było takiego punktu obrad! Gdzie szacunek do uroczystej sesji Rady Miasta? Jednoosobowo decyduje, że kogoś dopuszcza do głosu innym zabiera mikrofon?! Ewentualną plotkę powinna zdementować rzeczniczka UM poprzez rozesłanie odpowiedniego oświadczenia do wszystkich mediów.

W pewnym momencie na sesji Rady Miasta Mława poczułem się jak byśmy brali udział lub oglądali serial pt. Ukryta Prawda! To już nie pierwszy popis aktorski naszego włodarza. Minął się z powołaniem?

Burmistrz mówił:

 – Na zjeździe z Wierchu Rusińskiego miałem wypadek. To jest po wypadku. Wyciągnięto mnie z rowu (…) o własnych siłach dojechałem do mety. (…) – Powiedziano, że zostałem pobity. (…) Czegoś takiego nie było – podkreślał burmistrz.

W trakcie nie obyło się oczywiście bez lansu jaki to świetny wynik zrobił i z jakim to czasem dojechał. Można? Można! Oczywiście brak tu było znanej reakcji „koalicyjnego” kolegi Pana burmistrza, Przewodniczącego Prejsa, który innym mieszkańcom miasta kilkakrotnie zwracał uwagę, że Rada Miasta nie jest miejscem do lansowania swojej osoby. A zapomniał bym… Przymierzanie koszulek sportowych w trakcie Rady Miasta Mława Panie Przewodniczący Prejs to chyba też lansik? Jak widać Przewodniczący sam z burmistrzem lubi lansować się podczas sesji, a innym żałuje możliwości wypowiedzi. Bolą trudne pytania? Rączka rączkę myje?! Prywatny folwark? Burmistrz chciał zagrać na nosie plotkarzom? Chciał moralizować? Wypowiada się o uczciwości?

Otóż prawdziwy stosunek do hejtu czy plotek pokazał kilkanaście minut później…?

W trakcie punktu wolne wnioski i zapytania mieszkaniec Mławy (w podobnej sprawie) Wiesław Moszczyński zapytał za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miasta Mława burmistrza… Czy przeprosi za wylewający się hejt i pomawiające komentarze z IP Urzędu Miasta Mława, których dopuścili się urzędnicy Ratusza wobec niego i kolegi Przybyszewskiego? Co zostało bezspornie ustalone przez mławską Prokuraturę!  

I oczywiście co się wydarzyło? Burmistrz siedział jak zaklęty i nawet się nie zająknął. Niektóre plotki, komentarze i pomówienia są wygodne?!

Czasami wystarczy powiedzieć przepraszam. Przecież to wiele nie kosztuje! No ale jak się można przyznać i przeprosić, gdy na liście tylu urzędników Ratusza? Przykre ale prawdziwe! Brzydko nieładnie Panie burmistrzu!

Jako mieszkaniec miasta, życzę Panu burmistrzowi szybkiego powrotu do zdrowia. Jak to mówi stare przysłowie: Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy! Karma wraca!

Piosenka – Wakacje z rowerem. Z dedykacją dla wszystkich kolarzy!

Plotka – niesprawdzona lub kłamliwa wiadomość, zwykle powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy.

Hejter – określenie osoby, która wyraża kłótliwe i agresywne komentarze w Internecie. Wrogie komentarze mogą być postrzegane jako akt cyberprzemocy i nękania psychicznego. W sposób napastliwy i używając tzw. mowy nienawiści (nazwa pochodzi od spolszczenia angielskiego słowa hate) krytykuje daną rzecz lub osobę (najczęściej publiczną).

Hejterzy – różnią się od trolli, którzy starają się zwrócić na siebie uwagę poprzez prowokacyjne komentarze. Każdy może być ofiarą hejtera, ale ich głównym celem są zazwyczaj osoby publiczne.

67130628_2165035220231367_3

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy