W poniedziałek 8.07.2019 r., ok. godz. 11:00, Mława, ul. Piłsudskiego, 43 – letni mieszkaniec gm. Lipowiec Kościelny, wykonując prace przy rozkładaniu płyt stropowych znajdujących się na naczepie podpiętej pod ciągnik marki Scania, potknął się o jeden z wystających prętów i spadł na ziemię. Przewieziony do szpitala w Mławie. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń w postaci złamania przedramienia i miednicy. Trwają czynności policji.

W poniedziałek, na terenie Mławy doszło do pięciu usiłowań oszustwa metodą „na policjanta”. Niestety w szóstym, zgłoszonym przypadku sprawcy udało się wyłudzić pieniądze. Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie mławian w wieku 67 – 79 lat. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających. Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł. Trwają czynności policji.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy