Podczas ostatniej sesji 23.05.2019 r. Radni Miasta Mława ponownie mieli zająć się rozpatrywaniem wniosków dotyczących zwiększeniem bonifikaty na wykup gruntów m.in. pod blokami z 60% do 98%. Niestety odrzucili dwa wnioski bez rozpatrywania, tłumacząc tym, iż identyczny wniosek już rozpatrywali. 

Jak widać koalicyjni Radni z Komitetu Sławomira Kowalewskiego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny nie są zainteresowani 98% uwłaszczeniem mieszkańców Mławy. Za wnioskami zagłosowali jedynie Radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wynik głosowania 16 do 4. Jeden z PiS-u wyszedł z sali.. ale dietę weźmie?!

Z naszych informacji wynika, że te całe towarzystwo za składanie prospołecznych wniosków nie może już patrzeć na dwóch społeczników tj. Wiesława Moszczyńskiego oraz Kamila Przybyszewskiego bo przeszkadzają im w kręceniu swoich prywatnych interesów. Ostatnio Moszczyński i Przybyszewski udowodnili, iż poprzez nacisk na Radnych w mediach „wymusili” obniżkę diet Radnych. Oddźwięk społeczny był ogromny!

Mieszkańcy Mławy dzwońcie do Ratusza i domagajcie się bonifikat! My tej sprawy nie odpuścimy i widzicie, że jesteśmy zdeterminowani do działania w różnych sprawach mimo przykrości, które nas czasami spotykają!

Towarzystwo pewnych urzędników próbuje niszczyć osoby im się sprzeciwiające od kilku lat. Angażują m.in nawet kler do swoich niecnych akcji. I są na to poważne dowody! Nie omieszkamy w niedługim czasie je opublikować. Wynika z nich jasno, że zwalnia się z pracy pracowników kościelnych tylko i wyłącznie z powodu zaangażowania się politycznego oraz za uzasadnioną krytykę lokalnej władzy.

Jak widać Ewangelia tylko na ambonie. W życiu natomiast obdzwania się swoich kolegów w sutannach i doradza zwolnienia nawet w innych parafiach. Chodzi o upokorzenie danej osoby i wykazanie mimo wszystko, iż jest konfliktowa i nie radzi sobie w kontaktach międzyludzkich. Inną kwestią jest również oczernianie takich osób w środowiskach lokalnych w celu wywołania podejrzliwości i napiętnowania! Tzw. ostracyzm! Wykorzystuje się do tego funkcję duchownego oraz pozycję pełnioną w kościele. Jak sam kilka lat temu jeden z nich powiedział: „jak myślisz komu ludzie uwierzą proboszczowi, który wybudował parafie? Czy tobie”? Budowniczemu Lichenia też tysiące zaufało. I co się okazało? Za mocno polubił chłopców! Czy to moralne? Niech już każdy sam oceni! Knucie i spiski sami osobiście odczuwamy od kilku lat! Szkoda, że nie są w tym samym czasie zainteresowani eliminowaniem patologii we własnych szeregach. I nie mówię tu tylko o pedofilii o której jest obecnie w mediach bardzo głośno ale również o homoseksualizmie oraz prowadzących podwójne życie z kobietą. Wystarczy tych kłamstw!!!

Pamiętacie jak o jednym ludzie mówili kiedyś, że mu zaszyli dół?! My mu niedługo „zaszyjemy” górę! Skończy wtedy wygadywać głupoty i wypowiadać kłamstwa z jakich powodów zwolnił człowieka! Podczas kazań, możemy często usłyszeć, że to złe media atakują święty kościół. Nie Panowie… to wy sami niszczycie go od środka! Niszczycie prace tych, którzy faktycznie pracują na rzecz kościoła. Budowa kościoła to nie wszystko. Trzeba jeszcze zbudować wspólnotę Ducha, a nie tylko wspólnotę dla „dzieci zasłużonych”!

Kat zrobił z siebie ofiarę! Podobno też został pomówiony rozniesionym listem? Zobaczymy jak ludzie przeczytają list od jego „przyjaciółki” oraz usłyszą Radnego, który powie… „Zwolnił Cię przez portal”! Pamiętam, kiedy mówił o pewnym Radnym nazywając go „komunistą w trzecim pokoleniu”, a o drugim „nie potrafił żony przy sobie zatrzymać, a chce być burmistrzem”? (W aluzji do tego, że był rozwiedziony). To jest te twoje miłosierdzie łobuzie?

(…)”Wiem. że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając owczarni. Także spośród was samych wystąpią tacy, którzy słowem przewrotnym odwiodą za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata, dniami i nocami, nieustannie ze łzami pouczałem każdego z was” (…) (Dz 20)

Kolejna kwestia to hejt wylewany z Urzędu Miasta Mława oraz Urzędu Gminy Grudusk za pisanie prawdy o rzeczywistości, która nas otacza. Postępowanie prokuratorskie ponad wszelką wątpliwość wykazało IP właśnie tych urzędów. Oczywiście mamy świadomość, kto wypisywał te kłamliwe komentarze, natomiast prokurator już po raz drugi chce sprawę umorzyć mimo, iż jedna „płotka” została już namierzona. Czy przypadkiem jego koledzy nie są powiązani z naszym włodarzem oraz urzędnikami na stopie prywatnej i służbowej oraz znajomością osobistą i zawodową? I na to są dowody, które również niedługo przedstawimy. Wyjaśnia to w dużej mierze dlaczego wiele spraw zostało umorzonych przeciwko niektórym urzędnikom. Może część urzędowego towarzystwa potrzebuje również publikacji kilku wyroków o mobbing, których dopuścili się w swojej pracy?

Należy również zadać pytanie dlaczego osoby, które dociekają, co się stało z zagubionymi podpisami za likwidacją Straży Miejskiej są przez kilku panów z PiS-u oczerniane?! Nie atakujemy całego PIS-u ale produkt „pisopodobny”! Wszak, główny winowajca tej całej akcji zakładał niegdyś w Mławie Platformę Obywatelską! Wyborcy! Wiedzieliście o tym? Co nawrócił się? Gdzie koryto tam ryj?!

Zapomniał już, że w czasie kampanii głosił, „że Mławie działa układ”? Szkoda, że sam obecnie do tego układu się przyłączył, a może to była tylko ustawka propagandowa, która miała na celu oszukanie elektoratu? Szanowny Panie tu nie działa układ! Tu działa mafia!!!

Dochodzą do nas informacje, które świadczą o tym, iż pewne osoby poprzez urzędy namierzyli po raz kolejny miejsca pracy niewygodnych Społeczników. Nie pierwszy to i nie ostatni raz zapewne. Natomiast odpowiedz, będzie tym razem mocna, a osoby wynoszące dane osobowe z poważnych instytucji w których używa się PESEL-u oraz NIP-u na pewno za to odpowiedzą! I to karnie! Należy zadać pytanie w jakim celu niektórym urzędnikom są potrzebne informacje o miejscu zatrudnienia Społeczników? Czy po raz kolejny chcą obdzwaniać pracodawców w celu pozbawienia pracy? W ten sposób chcą zmusić do zaprzestania składania wniosków i pisania niewygodnych artykułów? Chcecie z mściwości odebrać chleb? Niedoczekanie! 

Niedługo lokalna społeczność mławska dowie się z jakimi „aniołami” mamy do czynienia! Już mieszkańcy Mławy przekonują się, że wybór obecnych władz jesienią 2018 roku mocno odbija się na ich kieszeniach. W 2016 r. nieuzasadniona podwyżka za wodę i ścieki, brak 98% bonifikat, obecnie opłaty za śmieci mają wzrosnąć 2,5-krotnie od osoby. Przypomnijcie sobie, kto sprzedał nasze śmietnisko lokalnemu biznesmenowi, który zawalił je śmieciami z całej Polski. Oni wszyscy pełnią obecnie eksponowane stanowiska w samorządzie!  Kto ich wybrał?

Pamiętacie konkurs w muzeum? I kto temu towarzystwu utarł nosa? Jak w oficjalnych pismach kłamali, że wszystko jest cacy? Tu nie liczą się kompetencje tu liczą się znajomości!

Nasz Włodarz wysyła pisma mieszkańcom ponaglające do założenia kanalizacji, a w przypadku nie podłączenia się do kanalizacji wykorzystuje straszak w postaci tzw. trybu wykonawstwa zastępczego. Sam natomiast nadpłaty mieszkańcom za ścieki oddać nie chce! Hipokryzja sięga szczytów Himalajów!

Jeśli dalej tak będzie to należy pomyśleć o odwołaniu w trybie referendalnym tego całego towarzystwa jeszcze w tym roku! Mamy nadzieję, że „Pani Kalinowska”, również nam w tym pomoże! Niedługo będziemy mieli dla nich jeszcze więcej czasu! Będzie wesoło! Szczęść Boże!

Czytaj więcej: Złożyli wniosek o podwyżkę bonifikaty na wykup gruntów…

Posłuchaj! Fragment sesji z 23.05.2019 r. Rady Miasta Mława dotyczący 98% bonifikat!

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

3 Komentarze

 • Odpowiedz
  Mieszkanka
  10 czerwca 2019

  Tekst napisany naprawdę mocno i trafiony w samo sedno. Szkoda tylko, że większość mieszkańców nadal ma klapki na oczach na wiele spraw związanych z naszym miastem a osoby, które pokazują nam swoją odwagę w wyrażaniu myśli uznani są za „kosmitów” wymagających nie wiadomo czego. dopóki to się nie zmieni, nie mamy czego oczekiwać, że będzie lepiej a tym bardziej dobrze!

 • Odpowiedz
  Elta
  29 maja 2019

  Po tych głosowaniach trzeba uczciwie powiedzieć, że radni na pewno nie są reprezentatami miszkańców Mławy, to jest szokujące. Mimo tylu wniosków mieszkańców zignorowano ich prośby. Nasuwa się pytanie czyimi są przedstawicielami, kogo reprezentują,

 • Odpowiedz
  Mławiak
  29 maja 2019

  Brawo Panowie, w pełni popieram wasze postulaty, szkoda tylko naszych radnych którzy są głusi na konstruktywną krytykę