W czwartek, droga relacji Wróblewo – Radzanów, z nieustalonych wstępnie przyczyn nastąpił zgon 36 – letniego mężczyzny. Trwają czynności policji i prokuratury.

W czwartek 23.05.2019 r., ok. godz. 17:00, Unierzyż, droga krajowa nr 7, kierujący pojazdem marki Skoda Superb, 50 – letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego, jadąc w kierunku miejscowości Glinojeck na prostym odcinku drogi, z nieustalonych wstępnie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem ciężarowym marki Scania, a następnie z jadącym samochodem ciężarowym  marki Renault z naczepą.

wypadek-1

W wyniku zderzenia 53 – letni mieszkaniec woj. warmińsko – mazurskiego – kierowca ciężarówki Scania stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia bocznego z innym pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą. W/w mężczyzna w stanie ciężki został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie, natomiast mężczyzna kierujący Skodą został przewieziony do SP ZOZ Mława. Trwają czynności policji.

wypadek

W ramach działań „Kaskadowy pomiar prędkości” skontrolowano 36 pojazdów

Mławscy policjanci wczoraj (czwartek) prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy w sposób rażący przekraczali dozwoloną prędkość.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 36 pojazdów w tym ujawnili 26 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego miały m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości!

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy