Według informacji podanej przez Urząd Miasta 11 maja 2019 r. do Mławy ma zawitać premier Mateusz Morawiecki. Premier odpowiedział na zaproszenie Burmistrza Miasta Mława oraz Starosty Mławskiego i weźmie udział w wydarzeniu „Nasze smaki” – promocji żywności produkowanej w naszym regionie.

Informacja o zaproszeniu Premiera przez lokalnych działaczy może nieco zaskakiwać, a w szczególności Burmistrza Miasta Mława. Burmistrz, który publicznie krytykuje pomysły rządu Prawa i Sprawiedliwości, dzisiaj będzie próbowała się ogrzać w blasku premiera Morawieckiego? Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości (jeśli premier dojedzie do Mławy), będą mogli przecierać oczy ze zdumienia jak burmistrz Kowalewski go wita. Mamy nadzieję, że i nauczyciele mławscy dobrze te sceny zapamiętają. 

Trochę tak żartem, trochę serio…  Podczas tej wizyty powinien wystąpić „Zespół Pieśni i Tańca z ZPO nr 2” na Wólce, który śpiewał podczas strajku nauczycieli antyrządową piosenkę, trzymając w ręku krówki. Burmistrz mógłby już oficjalnie pochwalić się talentem muzycznym i wokalnym żony. I to przed kim? Przed samym Premierem.

Jak widać można krytykować Premiera, wspierać strajk nauczycieli, obiecywać im wypłaty pensji, a potem na sam koniec zaprosić Premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości! Obłuda w polityce jak widać nie omija również Mławy!

Należy również wspomnieć o niektórych działaczach PIS-u, którzy dzielnie zbierali podpisy za likwidacją Straży Miejskiej w Mławie, a do dzisiaj tych podpisów nie złożyli do Ratusza! Przypominam Wam panowie, że to właśnie premier Morawiecki podczas wyborów mówił:” Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”. Rząd słowa dotrzymał, a Wy panowie? Każdy już chyba dochodzi do tego wniosku, że to były stracone głosy! Brak przejazdu kolejowego na Kościuszki, brak 98% bonifikat dla mieszkańców Mławy, niedługo zapewne podwyżka cen za śmieci, brak obniżki diet radnych miasta, brak likwidacji Straży Miejskiej. Tanie państwo? Raczej tania ściema!

Obecnie Premier jest w Bydgoszczy na konwencji PIS-u, więc pytanie czy zdąży dojechać do Mławy na godzinę 14?

Czytaj również: Skandal w szkole na Wólce. Żona burmistrza Mławy śpiewa…

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy