W poniedziałek ok. godz. 10:30, Miączyn Mały, gm. Szreńsk, patrol policji zatrzymał 65 – letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Szreńsk. Mężczyzna kierował motorowerem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trwają czynności policji.

W poniedziałek ok. godz. 07:30, Kuskowo Glinki, gm. Strzegowo, patrol policji zatrzymał 48 – letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Strzegowo. Mężczyzna kierował pojazdem marki  Daewoo Lanos pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trwają czynności policji.

W niedzielę ok. godz. 01:00, Mława, ul. Z. Morawskiej, nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji budynku poprzez rzucenie w nią szklaną butelką po wódce. Straty oszacowano na łączną wartości ponad 700 zł. Trwają czynności policji.

W nocy z 14/15 kwietnia 2019 r., Szydłowo, ul. Kasztanowa, nieznani sprawcy włamali się do wnętrza pojazdu marki Iveco Daily a następnie do pojazdu marki Renault Master, którego dokonali kradzieży. Straty oszacowano na ponad 70 tys. zł. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W dniach 11/12 kwietnia 2019 r., obywatel Ukrainy wykonując transport samochodem ciężarowym, załadunku ponad 500 sztuk telewizorów, do chwili obecnej nie dotarł do miejsca rozładunku. W wyniku zdarzenia powstała strata ponad 120 tys. euro. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NURD”

W poniedziałek, 15 kwietnia, mławscy policjanci prowadzili akcję pn. „NURD”. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek w godz. 06.00-22.00 policjanci z mławskiej drogówki włączyli się do ogólnokrajowych działań „NURD” – czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. W trakcie działań policjanci ujawnili 15 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wszystkie ujawnione wykroczenia związane były z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykroczenia popełnione przez pieszych polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze oraz noszenie elementów odblaskowych.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy