Szanowni Państwo od kilku dni mamy do czynienia ze strajkiem w głównej mierze nauczycieli w polskich szkołach ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jako media ale również jako działacze społeczni nie reagowaliśmy na jak się wydaje od samego początku strajk podszyty polityką i próbą obalenia rządu.

Jednak wydarzenia które miały miejsce kilka dni temu na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 tak łatwo bez echa tu nie przejdą. Otóż część nauczycieli nagrała filmik w którym bez pardonu atakuje ministrów obecnego rządu m.in minister edukacji Annę Zalewską oraz byłą premier Beatę Szydło jak również sam rząd. Dzieje się to na terenie szkoły, a pragniemy przypomnieć, że szkoła ma być wolna od polityki! Mówią o tym wyraźnie przepisy! Czy te Panie i Panowie znają przepisy? Kto dał im uprawnienia? Jak zdali egzaminy jeśli nie posiadają podstawowej wiedzy? Dodatkowo należy zauważyć, iż trwa kampania wyborcza do Europarlamentu więc wchodzą tu również przepisy z Kodeksu Wyborczego.  Film był publikowany i udostępniany przez kilkadziesiąt osób, a obejrzało go mnóstwo mieszkańców Mławy. Skandalem jest również to, że w tej hucpie politycznej bierze udział żona burmistrza miasta Mława. Tak, tak, Szanowni Państwo, tego samego, który fotografuje się z senatorem PIS Jackowskim oraz posłanką Cicholską przy pomnikach i kościołach w Mławie. Obecnie tworzą cichą koalicję w Radzie Miasta z Radnymi PIS-u i odrzucają prospołeczne wnioski. Co o tej sytuacji powiedzą obecnie władze PIS-u w Mławie? Gdzie są lokalne struktury? Czy Radny Kiełbiński i Pol znowu się schowali? A może przeglądają szuflady i próbują znaleźć podpisy za likwidacją Straży Miejskiej? Walą w Wasz Rząd a wy cicho siedzicie. Dyrektorskie stołki wystarczyły żeby zamknąć Wam usta?! Może nie wiele osób tą Panią na tym filmie zauważyło ale siedzi na środku schodów z charakterystycznie uniesioną dłonią w której trzyma krówkę (obok Pani z gitarą). Jak zapoznaliśmy się z powiązaniami rodzinnymi tylko tych osób, które na tym filmie i zdjęciu się znajdują to sobie myślimy: całe klany rodzinne kontrolują mławską edukację! Ta żona tego, tamta kuzynka tego itp. itd. Dobrze, że się publicznie paradowaliście po internecie nie będzie trzeba indywidualnie Was wymieniać. Każdy mieszkaniec Mławy może zobaczyć sam i rozpytać wśród znajomych z kim mamy do czynienia! Kumoterstwo i koteria!

poslanka

W 2018 r. dotarliśmy do protokołu pokontrolnego właśnie z ZPO nr 2. Chodziło o zbadanie czy w szkole nadal obowiązują tzw. „godziny karciane”.

Obowiązujące do 1 września 2016 roku przepisy Karty Nauczyciela nakładały dla nauczycieli obowiązek poświęcania godziny lub dwóch tygodniowo na zajęcia pozalekcyjne.

Minister edukacji Anna Zalewska obiecywała, że dzięki likwidacji tych niepłatnych zajęć, z nauczycieli nie tylko zdjęte zostaną biurokratyczne obowiązki, ale także dodatkowo będą dostawać więcej płatnych godzin na zajęcia z uzdolnionymi dziećmi. Godziny karciane, zwane też przez nauczycieli darmochą, wprowadziła w 2008 r. Katarzyna Hall, minister z koalicji Platformy Obywatelskiej i PSL. Pytamy: dlaczego wtedy Pani Kowalewska nie śpiewała na schodach antyrządowych piosenek, a ZNP nie zorganizowało strajków? Wychodzi, że w ciągu miesiąca odrabialiście 8 godzin pańszczyzny na rzecz koalicji rządowej PO i PSL! Wśród tych strajkujących jest również rodzina wiceburmistrz oraz posła z Platformy Obywatelskiej. Wtedy nie płakaliście nad swoim losem? Nie, nie płakaliście bo wasza opcja polityczna rządziła?

świętoWP (41)

Wracając do protokołu pokontrolnego: Wymieniona kontrola dotyczyła lat szkolnych 2016/2017 oraz 2017/2018. (Czyli lat gdzie godziny karciane zostały skasowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!) (…) Dyrektor szkoły poinformował, że na zebraniu Rady Pedagogicznej ustalono, że nauczyciele będą realizować dwie godziny tygodniowo na rzecz ucznia w ramach 40-godzinnego tygodnia czasu pracy. Powyższych informacji nie potwierdzają zapisy w księdze protokołów Rady Pedagogicznej za rok 2016/2017. 

Potwierdzenie powyższych ustaleń występuje w protokole nr 2/2017/2018 z bieżącego roku szkolnego, w którym zapisano: „Zajęcia pozalekcyjne (inne zadania statutowe) zostały dobrowolnie zaproponowane przez nauczycieli, a wynikają z oczekiwań uczniów i rodziców oraz są zgodne z zainteresowaniami i potrzebami uczniów. (…)

Z protokołu wynika, że wywiad przeprowadzono z 27 osobami z Rady Pedagogicznej ZPO nr 2 w Mławie! Ilu dzisiaj z nich stoi na zdjęciu i śpiewa piosenkę? Niech sobie sami odpowiedzą! Sami chcieliście pracować za darmo, a teraz do kogo pretensja? Czy nauczyciele z filmiku zapomnieli również, że szkoła jest objęta nadzorem pedagogicznym?

Oglądając ten film, aż się krew w nas zagotowała. Jak można być takim pazernym? Nie mówimy tu o młodych nauczycielach, którzy rozpoczynają karierę zawodową i faktycznie te pensje nie są wysokie. Natomiast jeśli widzę na filmie żonę burmistrza, który zarabia 10 tysięcy złotych, a śmiemy twierdzić, że i żona burmistrza głodowej pensji w szkole nie ma, to co mają powiedzieć ludzie, którzy pracują na liniach produkcyjnych, piekarniach, na kasach w sklepach, kierowcy itd. Czy pycha i buta tych ludzi oraz egoizm tej grupy zawodowej nie jest skandaliczny? Chcielibyśmy zobaczyć pasek z wypłatą z wszelkimi dodatkami i ostatecznym przelewem na konto Pani Kowalewskiej. Niech nam udowodni, że ta pensja jest taka nędzna! Dodajmy do tego wakacje, ferie, święta, dni dyrektorskie, wolne weekendy, trzynasta pensja!

Jeśli Pani Kowalewska jest taka odważna i śpiewa, że rząd ją okłamuje i żąda 1000 złotych podwyżki co miesiąc to jak wyglądacie jako „pierwsza para” tego miasta wobec swoich sąsiadów, z tych blokowisk wokół Was, którym niedawno na sesji odebrano możliwość zwiększenia bonifikaty do 98% na wykup gruntów? Burmistrz sam przekonywał, żeby Radni głosowali za odrzuceniem wniosków Moszczyńskiego i Przybyszewskiego jak również mieszkańców spółdzielni (ponad 1000 podpisów członków spółdzielni mieszkaniowej). 

Jak wyglądają Radni i byli Radni z Komitetu Wyborczego Sławomira Kowalewskiego, którzy są czynnymi uczestnikami strajków w szkołach w całej Mławie. Którzy biorą pensję nauczyciela plus dietę radnego w wysokości 2000 złotych? To chociaż Wy byście się powstrzymali i nie robili obciachu. Wstydzimy się za Was! Hańba to mało powiedziane!

Jak głosowaliście podwyżki 39% za ścieki i 3 % za wodę to zapomnieliście? Kto się odwoływał do sądu, z kasacją od wyroku WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego? Czy to nie przypadkiem pan burmistrz? Kiedy oddacie ludziom za bezzasadne podwyżki? I kto pokryje koszty przegranego procesu? Czy Pan burmistrz wyłoży z własnej kieszeni? Czy po raz kolejny z naszej?!

Czy pamiętacie państwo konkurs na dyrektora muzeum oraz jazdę po pijaku byłej dyrektor MDK-u? Kto ich wsadził na te stołki? Kto wypłacał pensję?

Kto Wam zwróci pieniądze za opiekę nad Waszymi dziećmi podczas strajku? Kto przeprosi za hejt z IP Urzędu Miasta? Dopiero po zgłoszeniu tego do prokuratury nagle ustał! My wiemy kto i pociągniemy te osoby do odpowiedzialności. 

Co robi nauczycielka ZPO nr 2 i jednocześnie dyrektor przedszkola publicznego działającego przy parafii Św. Rodziny w Mławie? Jak Pani taka zapracowana to jeszcze ma czas na drugi etat? A u księdza też Pani strajkuje?

Maski Szanowni Państwo opadły. Kogo wybraliście mieszkańcy to macie. Z kogo chciano zrobić oszołomów, a kto do tej pory lansował się na ojca miasta to już widać gołym okiem. Skutki ponoszą Wasze dzieci oraz kieszenie. 

foto-strajk

Teraz chcielibyśmy się odnieść do tekstu tej idiotycznej piosenki i krówek które trzymają w dłoniach nauczyciele ZPO nr 2 w Mławie. Jeśli tak są dobrze wykształceni i świetnie uczą to dlaczego nie zrozumieli oferty rządu do rolników? Nauczcie dzieci myśleć, a nie próbujecie kopiować i przekazywać swoją niechęć polityczną do jednej partii! 

Wicemarszałek Senatu Maria Koc kulturalnie zaorała prymitywną bekę internetowych hejterów z tzw. programu Krowa+. Jej wpis na Facebooku warto przytoczyć w całości:

„Czytam wpisy na fb ludzi wykształconych i mądrych, którzy oburzają się, że są pieniądze na krowy+ i świnie+ a nie ma na nauczycieli. Nie wiem, czy to niewiedza, czy zła wola, ale tak, czy inaczej to fałszywa informacja. Powtarzana wiele razy nie stanie się prawdziwą. Moje wyjaśnienie sytuacji pewnie nie na wiele się zda, ale spróbuję.
Otóż jest w UE specjalny program dotacyjny dla małych i średnich gospodarstw, które parają się tradycyjnym chowem bydła i trzody. Tradycyjny chów, czyli małe stado krów, które od wiosny do jesieni wypasane jest na łące. A świnie są hodowane na ściółce. Unia wspiera taki chów, bo daje on możliwość zarobkowania niewielkim gospodarstwom. Poza tym dzięki takiej hodowli pozyskuje się wysokiej jakości mleko i mięso. Program już funkcjonuje, korzystają z niego np. Włosi i Rumuni. Polscy rolnicy też by mogli, ale minister rolnictwa za PO-PSL nie zadbał o to, żeby Polska została wpisana do tego programu na lata 2014-2020.
Po wyborach do PE w Brukseli zaczną się prace nad nowym budżetem na lata 2021-2027. Jako PiS będziemy zabiegać o wpisanie Polski do powyższego programu, aby polscy rolnicy mogli z niego korzystać. A korzysta się tak, że dostaje się dopłaty do każdej sztuki świni i do każdej krowy. Tak Unia wymyśliła. I na to daje pieniądze. I pewnie nawet w Brukseli nie przyszłoby nikomu do głowy, że można się z tego naśmiewać i naigrawać. Bo dotacje dla rolników w Zachodniej Europie funkcjonują już 40 lat i nikt się z tego nie naśmiewa. Wręcz przeciwnie, cieszą się, że na wsi są małe rodzinne gospodarstwa, gdzie można kupić lokalne produkty, a nie tylko przemysłowe chlewnie i obory na setki krów.
No, ale w Polsce jak ktoś jest przeciwko PiS, to ta przypadłość wyłącza mu myślenie i wtedy klepie, co usłyszy, nie nadwyrężając szarych komórek. Nie bierzcie więc przykładu z Broniarza, który porównał nauczycieli do zwierząt z tego programu. Szanujcie siebie i innych.”

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jedna z mławskich szkół planuje jutro przed egzaminami przeprowadzić strajk okupacyjny aby nie dopuścić młodzież do egzaminu.

Nauczyciele wzywamy Was do zakończenia tej politycznej hucpy. Skończcie ten strajkowy ciamajdan! W poniedziałek rozpoczynają się egzaminy 8 klas. Bądźcie ze swoją młodzieżą. 

51 - Burmistrz Sławomir Kowalewski z uczestnikami obchodów

Foto: UM, Strona internetowa Senatora Jackowskiego

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy