W sobotę 30.03.2019 ok. godz. 8:30,  droga S7, Pepłówek, gm. Wieczfnia Kościelna, patrol policji został skierowany do zdarzenia drogowego. 33-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. przysuski, kierował samochodem marki Peugeot.

Jak wynik ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem, podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Miał w organizmie ponad 0,65 promila alkoholu. Zatrzymano prawo jazdy. Trwają czynności policji.

W niedzielę, 31.03.2019 r. ok. godz. 18:30, Wiśniewko, gm. Wiśniewo, patrol policji zatrzymał 46 -letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Działdowo. Mężczyzna kierował samochodem, marki Volkswagen Polo, mając w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Trwają czynności policji.

W sobotę, ok. godz. 20:00, Mława, ul. Stary Rynek, patrol policji Wydziału Prewencji zatrzymał 22 -letniego mężczyznę, mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna posiadał środki odurzające w postaci jednej porcji suszu konopi indyjskich. Trwają czynności policji.

W niedzielę, w godz. porannych, Mława, ul. Misia Puchatka, nieznani sprawcy, dostali się do wnętrza pojazdu marki Audi A8 a następnie dokonali jego kradzieży. Straty oszacowano na ponad 200 tys. zł. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sobotę, ok. godz. 19:30, Turza Mała, gm. Lipowiec Kościelny, kierująca samochodem osobowym marki Renault Kangoo, 22 – letnia mieszkanka pow. żuromińskiego, potrąciła pieszą znajdującą się na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia 58 – letnia mieszkanka gm. Lipowiec Kościelny z ciężkimi obrażeniami ciała została hospitalizowana do szpitala w Mławie. Trwają dalsze czynności policji. Więcej foto: Zdjęcia z wypadku

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „NURD”

W piątek – 29 marca, na terenie powiatu mławskiego zostały przeprowadzone działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg takich jak piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 17 wykroczeń popełnionych przez pieszych tj.: przechodzenie w miejscach niedozwolonych,  poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast 3 kierujących pojazdami nieprawidłowo zachowało się wobec pieszych w rejonie przejść dla pieszych.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy