Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Wnioskodawcami prospołecznych wniosków obywatelskich Wiesławem Moszczyńskim oraz Kamilem Przybyszewskim.

1.Co Panowie myślicie na temat odrzucenia przez Radę Miasta Mławy 98% bonifikaty?

Tak jak napisaliśmy we wniosku-Walczymy o tanie miasto Mława, że niewiele się po radnych spodziewamy i po owocach ich poznamy. Możemy powiedzieć, że prorocze słowa z tego pisma się potwierdziły. Przecież my od dawna wiemy, że Ci ludzie po wyborach w dużej mierze nie dotrzymają słowa lub robią wszystko, żeby wyciągnąć od ludzi jak najwięcej pieniędzy. Niewątpliwie jest to skandal! Jak Ci ludzie mają się pochylić nad sprawami bliźniego jak nawet zapomnieli powiesić po remoncie w sali MDK, Krzyż oraz państwowe Godło. Panie redaktorze tam nie ma miłosierdzia bo tam Boga nie było! My już wiemy gdzie ten krzyż wylądował… Na ramionach tych, którzy będą płacili za decyzję radnych! Zachowali się jak faryzeusze. Jezus o takich mówił: 

(…)”Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach”.(…)

2.Co sadzicie na temat zachowania Pana Kowalewskiego podczas sesji Rady Miasta Mława 26.03.2019 r.?

Buta, arogancja, łzawe historie i wybuchy agresji. Bardzo ostro zaatakował Radnego Burchackiego za to, że dotrzymał słowa i zagłosował za obniżeniem diet radnych o 500 zł. Oczywiście nie PSL ten wniosek formalnie złożył, tylko my. Natomiast wszyscy mięli szansę poprzeć ten pomysł. Dało by to oszczędność w wysokości 130 tysięcy złotych rocznie, a przypominamy, że bonifikaty 98% kosztowały by budżet 250 tysięcy złotych rocznie. Czyli znaleźliśmy już  połowę pieniądzy na ten cel. 21 radnych zrezygnowało by po 500 złotych, a kilka tysięcy mławian skorzystałoby z bonifikat. Jeśli mówimy o sprawiedliwości społecznej to to jest właśnie sprawiedliwe. Traci 21 korzysta kilka tysięcy! 

3.Jak oceniacie postawę radnych?

Brak słów.

4.Co sadzicie o odrzuconym wniosku za likwidacją Straży Miejskiej?

Pomysł o likwidacji Straży Miejskiej zaproponowali członkowie PIS-u przed kampanią wyborczą w 2018 r. Sami zaczęli zbierać podpisy i z naszych informacji wynika, że prawdopodobnie było ich około 3 tysięcy. Do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi stało, a członkowie zarządu PIS przerzucają na siebie odpowiedzialność. Chcieliśmy pokazać mieszkańcom z jakimi „uczciwymi” ludźmi mają do czynienia. Sami wniosku nie złożyli, a jak zrobiliśmy to za nich, zagłosowali przeciw. Dwóch z nich Marek Kiełbiński oraz Michał Pol w ogóle nie przybyli na sesję. Nie wnikamy jakie są tego powody. Natomiast znamy jakie by były oszczędności z tego tytułu dla miasta Mława. Jest to kwota w wysokości 800 tysięcy złotych rocznie. Czyli mamy już kolejne pieniądze i oszczędności.

5.Co myślicie na temat odrzuconego wniosku o obniżenie diet radnych Rady Miasta Mława?

Mieszkańcy są obciążani brakiem 98% bonifikat, natomiast sami nie chcą zmniejszyć kosztów funkcjonowania Rady Miasta Mława. Ciekawe czy dwóch radnych którzy nie przybyli na sesję wezmą w tym miesiącu po 2 tysiące złotych? Niech honorowo zrezygnują, jeśli mają honor!

6.Jakie dalsze kroki zamierzacie Panowie podjąć w tych sprawach?

Ponownie złożymy wnioski do Rady Miasta Mława w tych samych sprawach. Oczywiście mamy świadomość, że ponownie radni te wnioski odrzucą! Jednak chodzi o zasadę. Nie szanują naszych wniosków, natomiast nie uszanowali również wniosku komitetu zawiązanego przy spółdzielni „Zawkrze”, który zebrał ponad 1000 podpisów. Pokazuje to, że nawet duża grupa ludzi może być przez tę „maszynkę” do głosowania zmielona!

7.Czy odrzucenie Waszych wniosków uważacie za porażkę?

To jest porażka Rady Miasta Mława i Burmistrza. Przecież to oni podjęli antyspołeczną uchwałę. Mówi się, że jest około 3-4 tysięcy płatników wieczystego użytkowania. Przecież w Mławie średnio w każdym gospodarstwie domowym mieszka około 3 osób. Więc zobaczcie jak dużej liczby osób może to dotyczyć. Może być to nawet około 12 tysięcy mławian. Podobno burmistrz chodził kilka godzin zadowolony po głosowaniach bo myślał, że załatwił opozycję. Radość się skończyła kiedy do Ratusza zaczęli przychodzić zbulwersowani ludzie i wyrzucać swoje żale na temat tych głosowań. Więc kto tu poniósł klęskę? Właśnie o to chodzi, żeby ludzie się interesowali i na bieżąco rozliczali Radę i Włodarza. Chcemy społeczeństwa mławskiego, które się ze sobą solidaryzuje i jest solidarne. Oczywiście to jest trudne zadanie jednak nacisk mieszkańców na władzę to normalna sprawa w demokracji. Inaczej to jest tylko zamordyzm pod płaszczykiem demokracji!

8.Dlaczego zażądał Pan Panie Przybyszewski przeprosin od burmistrza Kowalewskiego. Czy to spowodowało odebranie Panu mikrofonu?

Między innymi tak. Chodzi o hejt i pomówienia, którego najprawdopodobniej dopuścili się wobec nas pracownicy Urzędu Miasta i nie tylko. Sprawa jest badana przez mławską prokuraturę. Dwa adresy IP zostały już ustalone. Dwa kolejne niedługo poznamy. Oczywiście jesteśmy gotowi na krytykę, natomiast nie pozwolimy aby nas szkalowano. Zamiast zajmować się rozwiązywaniem problemów mieszkańców Mławy, niektórzy lubią za nasze podatki wypisywać głupoty w komentarzach. Niech sobie Ratusz nie myśli, że wymiana sieci teleinformatycznej coś w tej sprawie zmieni. Ta sprawa ujrzy światło dzienne. Miejmy nadzieję, że prokurator stanie na wysokości zadania i mimo osób, które zostaną personalnie wykryte nie cofnie się i winnych doprowadzi przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. W Mławie wiele osób się niszczy i szarga się ich opinię i dobre imię jeśli się narażą. Niektórzy woleli się stąd wyprowadzić lub tracą zdrowie. Banda cwaniaków w białych kołnierzykach myśli, że im wszystko wolno. Myślą, że mają immunitet bo znają wiele osób z wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania. Przekonają się, że tak nie jest! Wiemy, że nas nie lubią bo składamy niewygodne dla nich wnioski. Jednak my nie będziemy wazelinować urzędników, żeby mięli świetne samopoczucie. Działamy dla mieszkańców w ich interesie. Pewne osoby działały na naszą niekorzyść wydzwaniając do naszych pracodawców. Jak widać próbują uderzać w pracę, żeby nas upokorzyć bądź uderzyć w podstawy naszej egzystencji w tym mieście. Mamy na to dowody i na pewno ich użyjemy bo wystarczy już tego dziadostwa. Wystarczy zbadać bilingi telefoniczne. Niszczy się ludzi z przyczyn politycznych bo jest się niewygodnym. Kto się dopuszcza tego typu rzeczy? Zdziwilibyście się Państwo. Na pewno są to osoby, które pełnią funkcję najwyższego społecznego zaufania. Pchają się na kościelne ambony, odsłaniają pomniki, próbują moralizować, a z tylnego siedzenia knują i spiskują. Wstyd!

9.Co sądzicie na temat wypowiedzi Przewodniczącego Rady Miasta Mława Pana Lecha Prejsa, że w internecie jest się anonimowym?

Zacytujemy tu „klasyka” wypowiedzi internetowej w Mławie o pseudonimie Liberał, który często bierze udział w dyskusjach i komentowaniu różnych artykułów na portalach internetowych i lubi co najśmieszniejsze, również uderzać w ludzi powiązanych z Ratuszem: Czy wiesz, że są co najmniej trzy prawdy: prawda, tyz prawda i gówno prawda. (Jego) jest ta trzecia.

10.Co Panowie sądzicie na temat głosów, które pojawiają się aby odwołać burmistrza i Radę Miasta Mława w referendum.

Jeśli zbierze się grupa ludzi chętnych do przeprowadzenia referendum to my jesteśmy otwarci na rozmowy z przedstawicielami różnych środowisk. Może i jest to rozwiązanie zanim ta Rada wraz z burmistrzem narobi jeszcze więcej szkód i bardziej opodatkuje mieszkańców Mławy. Czas pokaże!

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy