Patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Pojazd prowadził mieszkaniec Mławy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kierował autem mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rano (26.02.2019r.) w Działdowie przy jednej z ulic wjazdowych do miasta patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Transporter. Autem kierował 37-letni mieszkaniec Mławy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i poinformowali o skierowanie sprawy do sądu.

Za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Do tego musi się on liczyć z przedłużeniem zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy