Nawet nie będziemy komentować tego co się wydarzyło 14.02.2019 roku podczas sesji Rady Miasta Mława w sprawach: zwiększenia bonifikaty do 98% dla mieszkańców Mławy od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Miasta Mława w prawo własności tych gruntów, likwidacji Straży Miejskiej oraz obniżce diet Radnych Miasta Mława.

O wnioskach mieszkańców Mławy Wiesława Moszczyńskiego oraz Kamila Przybyszewskiego złożonych 21 stycznia 2019 r. na ręce Przewodniczącego Miasta Mława Lecha Prejsa przeczytać możecie Państwo w tym artykule:  WNIOSKI – Walczymy o tanie miasto Mława!

Radni dali sobie 90 dni (licząc od dnia 21 stycznia 2019 r.) na rozpatrzenie tych pism uznając je jako petycje i skierowali je do odpowiedniej komisji.

Tak naprawdę nie ma co się oszukiwać, że można te sprawy było rozpatrzeć w ciągu tej sesji. Nikt natomiast w tych sprawach nie zabrał głosu. Radni mogli już na tej sesji obniżyć sobie dietę o 500 zł. Jeśli chodzi o podniesienie bonifikaty podobna sytuacja. Również można było ją ponieść tak aby każdy zainteresowany mógł dokonać wykupu tych gruntów na własność. Nie wspomnę już na temat likwidacji Straży Miejskiej, którą przed wyborami samorządowymi chciał likwidować mławski PIS. Nadal przewodniczący PIS Marek Kiełbiński nie odpowiada, gdzie te podpisy się znajdują i kiedy Radni PIS złożą wniosek o likwidację poparty podpisami mieszkańców Mławy.

Drodzy Mławianie mijacie radnego na ulicy? Zadawajcie pytania Radnym Komitetu Kowalewskiego i SLD dlaczego nie głosują w tak ważnych sprawach, a przeciągają to na długie okresy czasu? Zadawajcie pytania Radnym PSL-u jak zagłosują jeśli chodzi o obniżkę diety o 500 zł? Pytajcie Radnych PIS-u, gdzie są Wasze dane osobowe, które przekazywaliście w sprawie likwidacji Straży Miejskiej…

Za takim rozwiązaniem głosowało 20 Radnych Miasta Mława a jednego nie było. Ciekawe czy weźmie 2 tysiące za swoja nieobecność?. Stwierdzamy, że tak (chyba że sam zrezygnuje) wszak mają ryczałt który działa na zasadzie: czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy!

Ktoś tu chce pieniędzmi z kieszeni Mławian łatać dziurę budżetową?

RETRANSMISJA VI SESJI RADY MIASTA MŁAWA Z DNIA 14.02.2019

Źródło:youtube.com

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy